Dekor Şefi

Dış Cephe Taş Kaplama, Doğal Duvar Kaplama Çeşitleri

Dış cepheler yapılarımızı dışarıdan koruyan, izolasyon sağlayan aynı zaman da yapının ayırt ediciliğinde büyük bir rol üstlenen işlevsel yüzeylerdir. Dış cephe taş kaplama modelleri seçileceği zaman hem kullanışlı olması hem de estetik bir görünüme sahip olması istenen nitelikler arasındadır. Eğer doğal bir görünüm yakalamak istiyor ve tercihinizi sadelikten yana kullanıyorsanız taş kaplama tam sizin içindir diyebiliriz.

Taş kaplama sadece görünümü itibarıyla tercih konusu değildir elbette. Ayrıca kuvvetli bir izolasyon sağlar ve uzun ömürlü bir kullanım deneyimi vadeder. Dış cephe duvar kaplamaları için taş kaplama tercih edilecekse modern tasarımlar kullanmanız tavsiye edilir. Taş kaplamalar her dış cepheye uygulanabilir. Müstakil ev, çok katlı binalar, villa veya prefabrik ev şömine bacasının dış mekanda kalan bölümü, çatı teras dekorasyonu yada bir balkon duvarında kullanılabilir. Her yapıya uyum sağlayabilecek bir özelliğe sahiptir. Ayrıca görünümü itibarıyla çevredeki diğer yapılardan keskin bir çizgi ile ayrılacaktır. Yeniliği seviyor ve farklı deneyimlerden hoşlanıyorsanız dış cephe taş kaplama modelleri aklınızın bir köşesinde bulunabilir.

Dış Cephe Taş Kaplamaları

Dış Cephe Taş Kaplama Modelleri

Dış cephe için duvar çeşitleri arasından bir seçim yapmak o kadar da kolay bir şey değildir. Çünkü birbirinden güzel yüzlerce model arasından seçim yapmak zor olacaktır. Seçim yapmanızı kolaylaştıracak birkaç tavsiye vermeyi gerekli buluyoruz. 3 çeşit dış cephe taş kaplamaları mevcuttur.

Dış Cephe Taş Kaplama Duvar Kaplamaları

Bunlardan birincisi taş paneller; 6 – 8 mm aralığında kalınlığa sahiptir ve 4 – 16 mm aralığında da desen derinliği mevcuttur. Dokulu bir yüzeyi vardır ve oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Taş tozu ve reçinenin karışımından oluşmuş bir taştır. Vidalama yöntemi ile dış cepheye montajlaması yapılmaktadır.

Doğal Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri

Bir diğer model ise kültür taşıdır. Bu taş aslında tam anlamıyla taş değildir ancak görünümü itibarıyla taştan ayırt etmek bir hayli zordur. Dekoratif amaçlı kullanıldığında harika sonuçlar vermektedir. Çeşit çeşit renklerde ve boyutlarda tasarımı mümkündür.

Duvar Dış Cephe Taş Kaplamaları

Doğal taşlara oranla daha hafiftir ve daha kalıcı renklere sahiptir. Her dış cepheye rahatlıkla uygulanabilir. Tıpkı taş paneller gibi vidalama yardımı ile montajlaması yapılmaktadır. Eğer taşlar tecrübeli bir usta tarafından montajlanırsa sökülmesi de kolay olur. Bu sayede taşları ikinci hatta üçüncü kez kullanmanız sağlanır.

Doğal Duvar Dış Cephe Taş Kaplama Modelleri

Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri

Son taş kaplama modeli ise eski tuğla ve harç yöntemidir. Doğal tuğlaların harç ve dolgu yardımıyla duvar yüzeyine uygulanması yöntemidir. Duvar yüzeyinde ekstra kalın bir tabaka oluşturacaktır. Bu nedenle binaya ne kadar yük katacağının hesaplaması yapılmalı ve ihmal edilmemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ