Dekor Şefi

Bej Rengi Duvar Boyası En Çok Kullanılan Duvar Renklerinden

Bir mekânı tasarlarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renklerin doğru tercihidir. Eğer renk tercihleri doğru yapılırsa dekorasyonun yarısından fazlasını başarılı bir şekilde tamamlamışsınız demektir. Renk seçenekleri çok olsa da insanlar genellikle bej rengi duvar boyası tercih ediyor. Bunun nedeni ise oldukça esnek bir yapısının ve her ortama uyum sağlayabilecek karakteristik bir özelliğinin olmasıdır.

Bej rengi ton olarak açık kahverengi ve krem tonlarının karışımı olarak tarif edilmektedir. Sakin ve nötr bir aurası vardır. Bu sebeple de özellikle iç mekân tasarımlarında çok sık tercih edilir. Özellikle iç mimarların en sık tercih ettiği renkler arasında gelir. Çünkü bej renginin here renge kolaylıkla uyum sağladığını bilirler. Bej duvar çok uyumludur. Herhangi bir mekânda renk karmaşası mevcutsa bej rengi kurtarıcı olarak kullanılabilir. Ev boyası olarak bej rengi düşünülüyorsa en uygun mekanlardan bir tanesi oturma odası olacaktır. Çünkü oturma odaları en çok vakit geçirilen ve tüm ailenin bir arada olduğu mekanlardan bir tanesidir. Böyle bir ortamın ferah ve huzur verici tonlara sahip olması aranan bir özelliktir.

Duvar renkleri olarak pek çok alternatif mevcuttur ancak bu alternatifler arasından eskimeyecek, modası uzun yıllar boyunca geçmeyecek bir renk bulmak zordur. İşte bu noktada kurtarıcınız olarak bej rengi duvar yardımınıza koşacaktır. Bej rengi görsellik açısından oldukça idealdir ve mekânı da olduğundan daha büyük ve ferah göstermektedir. Küçük boyutlu oturma odası ve salonlar için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Bej rengi birçok tona sahiptir. Bu tonlar arasından en sık tercih edileni de kum beji olmaktadır. Kum beji açık bir renk olması ile tüm mekanlara uyum sağlayabilmektedir. Özellikle toprak tonlu mekanlarla kum beji harika bir kombinasyon oluşturmaktadır. Bej rengi ton olarak da farklılık gösterebilmektedir. Örneğin koyu bej daha çok büyük boyutlu mekanlarda tercih edilirken, açık bej daha minimalist mekanlarda kullanılabilmektedir. Bej renginin kullanıldığı diğer bir evin alanı da banyolardır. Daha önce sitede yayınladığımız bej rengi banyo modelleri resimlerini inceleyebilirsiniz.

Bej rengi duvar boyası almak için mutlaka bilindik markalar tercih edilmelidir. Marshall bej rengi tercih edilecek ise bej renginin tonları olduğunu görecekseniz. Mat, parlak ya da koyu, açık. Bej rengi duvar boyası için Filli Boya da doğru bir alternatif olacaktır. Bej rengi içerisinde seçebileceğiniz birçok alternatif Filli Boya’nın renk kartelasında mevcuttur. Evinize, iş yerinize en uygun olduğunu düşündüğünüz bej rengi tonuna karar verdikten sonra işinde deneyimli bir usta ile anlaşmanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Keriman dedi ki:

    Benim duvar boyalarında en çok sevdiğim renk bej rengi ve tonları oluyor. Hemen hemen her türlü mobilya rengine uyum sağlıyor.

BİR YORUM YAZ