Dekor Şefi

Yataklı Dolap Modelleri Yer Kaplamıyor

Evlerin metrekareleri azaldıkça birçok yeni çözüm oluşturulmuştur. Bu çözümler sonrasında yalnızca metrekare sıkıntısından dolayı değil daha pratik ve dekoratif göründüğü için de tercih edilmeye başlamıştır. Yataklı dolap da şüphesiz ki bunlardan bir tanesidir.

Gömme yataklı, gizli yataklı olarak da bu bilinen bu yatak türü gerek yatak odalarında gerekse çocuk odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilmesi için de birçok sebep vardır. Gelin bu sebepleri inceleyelim;

Gün boyunca bu yatakları bir dolap gibi kullanırsınız. Oldukça kullanışlıdır ve çoğu modelinin birçok dolaba göre daha işlevsel olduğunu söylemek mümkündür. Tüm gün böyle kullandıktan sonra geceleri bu dolapların oldukça konforlu bir yatağa dönüşmesi de oldukça şaşırtıcı. Bu yatakların birçok da modeli bulunmaktadır. Eğer çocuk odasına düşünüyorsanız ranzalı modellerinin de oldukça talep gördüğünü söylemek mümkündür.

Birçok kişi bu yataklı dolapları aksesuar dolabı olarak da kullanmaktadır. Siz de yataklı dolap tercihinde bulunurken bunu düşünebilirsiniz. Yani odanızda dolaplar yeterliyse ve bir aksesuar dolabı oluşturmak istiyorsanız yataklı dolaplar tam size göredir. Bunun için birçok farklı yataklı dolap modeli bulunmaktadır.

Bu tarz avantajlarının yanında yataklı dolapların bazı zorlukları da bulunmaktadır. Bu zorlukları inceleyecek olursak;

Fiyat olarak biraz pahalı gelebilir. Fakat hem yatak hem de dolap olarak kullandığınız için aslında uygun fiyatta olduğu dahi söylenebilir.

Yataklı Dolap

Biraz zahmetlidir. Çünkü her gün yatağı toplayıp dolaba dönüştürmeniz gerekecektir. Aynı zamanda çoğu kişi mekanizmanın bozulmasından dolayı yataklı dolaba gereğinden fazla hassas davranmaktadır.

Yataklı Dolap

Gördüğünüz gibi zorlukların çok da ciddi olmadığını söyleyebiliriz. Yataklı dolap modelleri oldukça çeşitlilik de göstermektedir. Katlanır modeller olduğu gibi kişilerin taleplerine göre farklı modellerin de tercih edildiği görülmektedir. Yataklı dolaplar sırf ucuz diye güvenilir olmayan markalardan tercih edilmemelidir. İyi bir pazar araştırması yapılmadığı takdirde kötü bir tercihte çok kısa bir süre içinde yataklı dolabın sistemi bozulabilir. Bu tarz bir yataklı dolabı alırken güvenilir kaldırma mekanizması olmasına, çerçeve gücü birçok unsur dikkate alınmalı ve tamamen güvenilir olduğunu düşündüğünüz modeli tercih etmelisiniz. Diğer bir yazımızda bahsettiğimiz dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları konusu da ilginizi çekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Serap dedi ki:

    Duvara monte yatak modelleri araştırmasını yaparken sitenize rastladım. Odam biraz dar ve böyle bir mobilya düşünüyordum. Sitedeki örnekler muhteşem. Rica etsem fiyatları hakkında da bilgi verebilirmisiniz.

BİR YORUM YAZ