Dekor Şefi

Yüklük Dolabı Modelleri İle Evinizde Yer Açın

Evdeki fazlalıkları depoladığımız yüklükler tam bir kurtarıcı oluyor. Her geçen gün de daha fazla tercih edilmeye başlıyor. Evinizde yüklük yerleştirebileceğiniz boş bir alan varsa şayet mutlaka tarzınıza ve ihtiyacınıza göre bir yüklük edinmelisiniz.

Yüklük dolabı modelleri oldukça çeşitlidir. MDF, lake, sunta ya da ahşap… Hangisini tercih edeceğiniz tamamen zevkinize bağlı. Modelleri incelediğinizde başarılı ve zarif tasarımlara rastlayacaksınızdır. Eğer hem ihtiyacınızı giderip hem de evinize yeni bir hava katmak istiyorsanız farklı, modern bir model tercih edebilirsiniz. Yatak, yorgan, yastık koymak için yer bulamıyorsanız bir yüklük dolabına ihtiyacınız var demektir. Ancak nasıl bir yüklük seçeceğiniz konusunda kararsızsanız iyi bir araştırma yapmalısınız. Kısaca yüklük dolabı modelleri nelerdir inceleyelim:

Aynalı yüklük modeli

Aynalı yüklük modelleri özellikle ebeveyn yatak odasında tercih edilen bir modeldir. Eğer ebeveyn yatak odası için yüklük alanınız mevcut ise aynalı bir model tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Aynalı dolap modelleri yatak odasında giyinirken üstünüze başınıza bakmanıza yardımcı olurken hem de daha modern bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor.

Parlak yüzeyli yüklük modeli

Parlak yüzeyli yüklük modelleri ise her dekorasyon tipine uyum sağlayabilen bir modeldir. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Eğer parlak yüzeyli bir yüklük tercih edecekseniz bu evinizin her alanına kolay bir şekilde uyum sağlayabilecektir. Özellikle canlı renklere sahip ev dekorasyonlarında güzel bir ahenk yakalamaktadır.

Beyaz yüklük modeli

Beyaz yüklük modelleri belki de en çok tercih edilen modeldir. Çünkü sade bir havası vardır ve her eve uyum sağlayabilmektedir. Temizliği oldukça basit olmakla beraber ferah bir görünüm yaratmaktadır.

Kahverengi yüklük modeli

Kahverengi yüklük modelleri ise beyaza göre daha az tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bu model genellikle ebeveyn yatak odalarında kullanılmaktadır.

Raylı yüklük modeli

Raylı yüklük modelleri tüm modeller içerisinde en kullanışlı olanıdır. Ray sistemi üzerinde hareket eden kapaklar alan tasarrufu sağlamada oldukça işlevsel bir görev üstleniyor. Ancak yüklük dolabı seçmeden önce unutulmaması gereken bir şey var ki o da ölçülerdir. Dolabı koyacağınız alanın ölçüleri göz önünde bulundurularak dolap tercihinde bulunulması oldukça önemli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kadir dedi ki:

    Yatak odamda iki kolon arasına yüklük yaptırdım. Gerçekten hem boş bir alanı kazandım hem bir sürü eşyamı koyabileceğim bir alan oluşturdum. Oldukçada güzel durdu. Tercihimi raylı kapak sistemi olarak tercih ettim. İki kapak koydurdum ve birinede ayna yerleştirdim. Böylece hemde odaya bir boy aynası elde etmiş oldum.

BİR YORUM YAZ