Dekor Şefi

Rahat Konforlu 6 Güzel TV Koltukları

Yüksek tempolu geçen bir günün ardından kaliteli bir film ya da yayınlanan dizinin yeni bölümünü izlemek insanlar üzerinde büyük bir rahatlama etkisi yaratacaktır. TV gecelerinin keyfini ve alınan lezzeti arttırmak, kullanılacak olan TV koltuklarının yapıları, kişilerin konfor anlayışlarına göre değişiklik gösterebilecektir.

Fakat genel olarak kullanılan TV koltuğu modellerinin klasik koltuklarda olduğu gibi donuk ve katı yapıları olmadığı; puf, yumuşak ve dolgulu yapılarının bulunduğu ve bu sayede yüksek konfor standartlarını yakaladıkları söylenebilir.

Puf yapısı ve L tasarımı bir araya getirildiği zaman modelin özellikle televizyonu uzanarak izlemekten hoşlanan kişiler için üretilmiş bir model olarak algılanması sağlanmaktadır. Koltuğun bireylerin arkalarına rahatlıkla yaslanabilmesine imkan tanıyan koltuk, oturma grubu içerisindeki en geniş koltuk olabileceği gibi herkesin yer kapmak için yarıştığı bir TV koltuğu haline de gelebilecektir.

Başka bir L koltuk modeli de başarılı bir TV koltuğu olarak oda içerisinde yerini alabilecektir. Deri döşemesi altında bulunan rahat ve yumuşak dolgu malzemesi, TV seansı boyunca bireylerin yorgunluklarını unutmaları ve yalnızca ekrana odaklanmaları, görüntüden keyif almaları için yeterli olacaktır. Özellikle küçük bir apartman dairesinde yaşayan ve farklı koltuk seçeneklerine evinde verecek olduğu yeri olmayan kişiler için çok amaçlı bir şekilde değerlendirilebilecektir. Ortadaki sehpa yerine koltuğun oturak yüksekliğiyle aynı yükseklikte olan bir bank-puf bu noktaya yerleştirilerek TV seansları sırasında ayakların uzatılması ya da koltuğun geniş bir yatak şekline sokulması da mümkün olabilecektir.

Pek standart olmayan bir tasarımda sunulan örnekteki koltuklar yapısal olarak kalıplaştırılmış ve koltuk haline getirilmiş birer puf yorganı andıran bir görünüme sahipler. Kıvrımlarının beli ve sırtı destekleyecek ölçüde verilmesi, bireylere koltuktan birkaç saat boyunca kalmadan koltuğu kullanabilmeleri imkanını sağlamaktadır. Koltuklarla aynı yüksekliğe sahip olan puf modeli, iyi birer sehpa ya da ayakların uzatılabilecek olduğu yükselti şeklinde kullanılabilecektir. TV’ nin karşısında konumlandırılacak olan örnekteki model, eskiden kış aylarında yorgana sarılarak TV keyfi sürenler üzerinde nostaljik bir etki bırakacak gibi duruyor.

Diğer örneklerden biraz farklılaşmak gerekirse, havuz ve plajlardaki şezlongları andıran tekli koltuk, rahat ve keyif veren TV koltuklarına örnek olarak verilebilecektir. Bu koltukların kıvrımlı yapısı, koltuğa uzanan kişilerin bel kıvrımlarını desteklediği için sırt ve bel bölgesinde, diğer koltuklarda uzun süre hareketsiz kalmanın vermiş olduğu sırt ve bel ağrılarının bu koltukta ortaya çıkmamasını sağlamaktadır. Farklı kaplama ve desen seçenekleri ile temin edilebilecek olan bu tür TV koltukları çoğunlukla benzer ölçüler ve kıvrımları taşımaktadır.

Sıra dışı fakat literatürde kendine yer edinmeyi başaran bir tasarım olan sallanan sandalye ve koltuk modelleri, yapılarının pek de rahat ve konforlu görünmemesine karşın, ortaya çıkardıkları salınım hareketleri ile birlikte kişilerin dinlendirici ve rahat bir koltuk deneyimi yaşamalarına imkan tanımaktadır.

Gerçek anlamda TV koltuğu olarak anılmaya ve kullanılmaya hak kazanan bu ve benzeri modeller, oturan kişilere birbirinden farklı kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır; kolçak altında USB şarj girişi, koltuğun hafif bir eğimi olan bir yatak konumuna gelmesine olanak tanıyan mekanik teçhizatı ve kimi modellerde, kolçak altında yer alan mini soğutucular, kesintisiz bir TV keyfi yaşamak isteyenler için başka bir koltuğun sunamadığı teklifleri sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ