Dekor Şefi

Modern ve Tarz 7 Farklı Sandalye Modelleri

Evin, ofisin ya da toplantı salonunun, daha doğrusu insanın olduğu her yerde bulunan kullanışlı mobilyalardan sandalyeler, işlevsel boyutları ve tasarımları ile fazla yer kaplamadan oturak görevini başarılı bir şekilde yerine getirebilmektedir. Sandalyelerin görsel açıdan ön planda olması, sandalyelerin tarzlarının farklılaşması ve oda içerisinde kullanılacak olan sandalyeleri seçerken kişilerin bu konuda daha dikkatli olmasını sağlamaktadır.

Modern ve tarz sandalye modelleri artık çok ilgi çekiyor. Hem evlerin her odasında hemde ofislerde kullanılan bu sandalyeler oldukça da şık duruyor. Sizler için 7 farklı sandalye modelini derledik. Ayrıca sitemizdeki kilim mobilya mutfak sandalye modelleri yazısında bulunan ünlü mobilya firmasının ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

modern masa sandalye tasarımları

Metal dört ayağı ve deri kaplamalı gövdesiyle birlikte şık bir duruşu olan model, prototip bir tasarım olabilir. Daha çok oyuncu –gamer koltuklarını anımsatan kolçaklı ve yüksek sırt destekli yapısı, ofislerde ve masa başında çalışan kişilerin çalışma odalarında kendisine özel bir yer bulmayı başarabilecektir.

sandalye modern

Zebra desenli oturak ve sırt kısımlarını yerden kaldıran yüksek ayaklar, modelin bir bar sandalyesi ve normal sandalyenin melezi konumuna gelmesini sağlamaktadır. Ahşap ayaklar ve plastik üst yüzeyin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkartılan model, standart tasarımların dışına çıkan bir sonuç ortaya koymuştur.

tarz sandalye

Kolçaklardan aşağıya inen ve zemin üzerinde sandalyenin arkasına doğru kıvrılarak sandalyenin ayaklarını oluşturan yalın ve şık bir modeldir. Parlak metalin keskinlikten uzak, pürüzsüz kıvrımları ve mat oturma yüzeyinin bir araya getirildiği model, çalışma ofisinde, toplantı salonunda ya da kütüphane gibi toplu kullanıma açık alanlarda kullanılabilecek ve başarılı sonuçlar elde edilebilecektir.

modern sallanan sandalye

Eski tarz ahşap sallanan sandalyeleri neredeyse herkes hatırlar. Bu modellerin günümüz tasarım ve kesim teknolojisi ile bir araya getirilmesiyle ortaya çıkartılan metal ayak ve kolçakların üzerinde salınan model, deri döşemeli oturak alanı ve salınım yüzeyi ile kişilere keyifli bir dinleme süreci sunmaktadır. Metal ayakların salınımını engellemek üzere sandalyenin ayakları önüne ve arkasına yerleştirilecek olan tutacaklar, sandalyenin sabit bir pozisyonda da kullanılabilmesine imkan tanıyacaktır.

modern bahçe masa sandalye

Oturak alanının, metal çubuklarla birbirine tutturulmuş çemberlere dolanan filelerle sağlandığı bu modelde yalın olarak çubuklardan oluşan ayaklar ve fileler ön plana çıkmaktadır. Kullanılan malzeme bakımından oldukça sade olsa da sonuç olarak ortaya çıkartılan modelin görünümü o kadar yalın görünmemektedir. Karşılıklı oturmak ve sohbet etmek ya da bilgisayar kullanmak için uygun bir tasarımı olmayan model, plaj, balkon ya da göl kıyısında gök yüzünü izlemek, içecekleri yudumlamak için uygun bir bakış açısı sağlayacaktır.

modern deri sandalye deri sehpa

Örnekteki modelin, tek bir paradan oluşan metal kolçak ve ayaklarıyla aynı kalıba sahip bir kasaya sahip sehpası ile sıra dışı bir tarza sahip olduğu söylenebilir. Alüminyum malzemenin vermiş olduğu hafif ve dayanıklı metal aksamlar, sandalye ve sehpanın istenen yere kolaylıkla taşınabilmesini sağlarken görsel açıdan da tatmin edici sonuçlar vermektedir.

modern sarı dönen sandalye modeli

Ofis koltuklarında sıklıkla rastlanan metal ayaklar ve süspansiyonlu gövde, oturak alanının yükselebilmesini ve kendi ekseninde döndürülebilmesine olanak tanımaktadır. Örnekteki sandalyede de benzer bir tasarıma başvurulmuş olup büyük olasılıkla ofis koltuğu gibi heybetli bir mobilyanın kullanımı için yeterli alanın bulunmadığı bireysel çalışma odaları için alternatif bir ürünün ortaya konulması amaçlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ