Dekor Şefi

Duvara Monte Çalışma Masası Modelleri

Çalışma masası genellikle iş hayatını evden de takip eden kişiler tarafından tercih edilirken, eğitim gören kişilerin odalarında da yer alan ürünler arasında bulunmaktadır. Aynı zaman da çocuklarında odalarında çalışma masaları bulunmaktadır. Çalışma masaları oda takımları ile genellikle satılırken, genç odası, çocuk odası gibi takımlarda yer almaktadır. Fakat bu masalar tek düze şekilde olup, eğer ki oda dar ve çalışma masası gerekli ise duvara monte çalışma masaları son zamanlarda yerden tasarruf etme konusunda ilk sırada yer almaktadır. Duvara monte çalışma masası modelleri de birçok model ve kullanıma sahip olup, buna göre sizler için en sık ve en kullanışlı olan çalışma odası örneklerini yakından inceledik.

Çalışma masalarını evin bir dekorasyon parçası gibi kullanabilirsiniz. Hatta bu konuda çalışma masası nereye konulmalı makalemizde bu konudan bahsetmiştik. Duvara monte edilecek olan çalışma masaları oda dekorasyonunun bir parçası gibi görünmesi farklı bir hava verecektir.

Katlanabilir Duvara Monte Çalışma Masaları

Yatak odaların da ya da çalışma odalarında eğer ki yer sıkıntınız var ise katlanabilir duvara monte çalışma masaları tam olarak bu odalara uygundur. Çeşitli renk ve modellere sahip olan katlanabilir duvara monte çalışma masaları çalışma durumunda açılarak ve sandalye konularak kullanabilirken, işiniz bittikten sonra katlanarak dolap şekline gelmektedir. Bu sadece duvarda bir yer alırken, katlı halinde hiçbir şekilde yer kaplamayacaktır. Sadece açık hali belli bir yer kaplarken, buda kullanım sırasında olacaktır. Katlanabilir olan çalışma masalarında genellikle sadece çalışma alanı bulunmakta olup, aksesuar yerleştirilmesi pek fazla mümkün olmayacaktır.

Bu çok güzel masa hem yer kaplamıyor, hemde kapandığında ortada hiçbir şey kalmıyor. Çocukların odaları için ideal bir örnek.

Açıkçası bu tasarımı görünce benimde aklıma gelmişti dedim. Fakat dergi ve kitapların masa açılınca düşme ihtimali çok fazla.

İşte ufak bir açılır kapanır çalışma masası örneği. Ufak çekmeceleri adeta saklama kabı görevini görürken üst kısımları da kitap ve süs eşyalarıyla değerlendirilebilir.

Modern bir duvara monte edilmiş aynı zamanda açılıp kapanabilen bir masa örneği daha.

Açık Duvara Monte Çalışma Masaları

Katlanabilir dışında duvara monte olanların katlanmayan yani açık olan modelleri de bulunmaktadır. Bu modellerde dekor olarak kullanabileceğiniz çeşitli çekmeceler, raflar bulunmakta olup, bu modeller de aslında çok yer kaplamadığı gibi modern bir görünüm sunmaktadır. Diğer çalışma masalarına göre kesinlikle çok fazla yer kaplamaz ve daha şık bir görünüm sunmaktadır. Bunun dışında ise açık duvara monte çalışma masaları renk seçenekleri ve modelleri ile farklı ve modern bir görünüm sunmaktadır. Çalışma masası kullanımı için kesinlikle odanızın modern bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Eğer ki modern değil de klasik bir görünüme sahip olan mobilyalarınız var ise bu çalışma masaları kullanıma uygun değildir.

Mavi duvar üzerine monte edilmiş şık tasarımlı bir masa ve kütüphanesi çalışma odasında oldukça güzel görünüyor.

Basit tasarımlı duvara monte edilmiş sabit masa işinizi görürken aynı zamanda çekmecelerini de kullanma imkanı doğacaktır.

Basit gibi görünse de bu duvara monte edilmiş bilgisayar masası oldukça işe yarar. Üstelik yerleri temizlerken bu masaların avantajını yaşayabilirsiniz.

Kütüphaneli bir masa modeli tercih ettiğinizde aynı zamanda bu odanız içinde bir dekorasyon fikri olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mustafa dedi ki:

  Duvara monte katlanabilir çalışma masası fiyatlari nelerdir

 2. Ceren dedi ki:

  Bu duvara asılan çalışma masalarını nereden alabilirim acaba. Odama bir tane istiyorum Sitedeki resimler çok güzel.

 3. Gülden dedi ki:

  Fiyatları nasıl öğrenebiliriz.nerden alabiliriz acaba.ilk görsel i almak istiyoruz

 4. Kamil dedi ki:

  Odama katlanır çalışma masası almak istiyorum. Sitenizdeki modellere bayıldım. Nerden temin edebileceğimide yazarsanır çok sevinirim.

BİR YORUM YAZ