Dekor Şefi

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı? Tavsiyeler ve Fiyatlar

Mutfak dolabı kulpları nasıl olmalı, seçerken nelere dikkat etmeli, bu ve bunun gibi sorular başta fazla önemli görünmese de aslında büyük bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

Mutfak kulpları işlevsel olarak mutfak dolaplarının kullanımında büyük bir öneme sahiptir. Dolapların çekmece ve kapak gibi tüm açılabilen yüzeylerinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla hem mutlaka olması gereken bir parça hem de mutfak dolaplarını tamamlayan aksesuarlardan biri görevini yapmaktadır.

Seçilecek Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı?

Mutfaklar için kulp seçimi oldukça zor bir karar. Öncelikle seçilecek olan mutfak kupları kesinlikle dayanıklı malzemeden üretilmelidir. Bu sayede uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bu noktada birçok malzeme seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Krom, porselen, paslanmaz çelik gibi malzemeler bunlara birere örnek olarak verilebilir.

Mutfak kulpları seçiminde dikkat edilmesi gereken bir noktada temizliğidir. Zira en çok temas içinde bulunulan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kimi mutfak kulpları parmak izini hemen belli edebilirken bazı modellerde ise sürekli temizliğe ihtiyaç duyabilmektedir. Gömme mutfak kulp modelleri şık bir görüntüye sahip olmasına rağmen temizlik noktasında sizi zorlayabilmektedir.

Her şeye rağmen seçeceğiniz mutfak kulpları, mutfağınıza farklı bir görünüm kazandıracaktır. Koçtaş, Tekzen  gibi büyük yapı marketlerde bir çok modeli bir arada görebilirsiniz. Peki bu durumda mutfak dolabı kulpları nasıl olmalıdır? Bu soruya tek tek inceleyerek cevap bulalım.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : Modern mutfak dolabı kulplari

Modern Tasarımlı Mutfak Kulpları

Eğer evinize modern bir tarzda mutfak yaptırdıysanız, modern mutfak dolabı kulpları seçmeniz daha uygun olacaktır. Bu durumda oldukça fazla bir seçeneğe sahipsiniz. Bu tarz kulpların fiyatları ise ortalama olarak 5 TL den başlamaktadır.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : Krom mutfak dolabı kulpu

Krom Mutfak Dolabı Kulpları

Krom kulplar günümüzde en çok tercih edilen aksesuarlardan biridir. Dayanıklılığı ve şık görünümünün yanında uygun fiyatları tercih nedenini arttırmaktadır. Ortalama 7 TL den başlayan fiyatları modeline değişiklik göstermektedir. Parlak ve mat seçenekleri mevcuttur.

Alüminyum Mutfak Dolabı Kulpları

Uzun ömürlü mutfak kulpları arasında alüminyum malzemelerden üretilmiş olanlar dikkat çekmektedir. Hem görünümü hem de dayanıklılığı tercih edilmesini arttırmaktadır. Alüminyum mutfak kulp fiyatları ortalama olarak 6 TL den başlamaktadır.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : Ahşap mutfak kulpları

Ahşap Mutfak Dolabı Kulpları

Tamamı veya bir kısmı ahşap kullanılarak yapılan mutfak kulpları kolay bir şekilde kapak ve çekmecelere monte edilirken, dolapların şekline göre de oldukça güzel bir görüntü sağlamaktadır. Fiyatları 8 TL den başlamakta ve ürünlerin modeline göre farklılık göstermektedir.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : Porselen kulplar

Porselen Mutfak Dolabı Kulpları

Çok dikkat çeken malzemeler arasında yer alan porselen mutfak dolabı kulpları, özellikle açık renk mutfaklarda tercih edilmektedir. Güzel görüntülerinin yanında kaliteli malzemeleri ve kullanım rahatlığı porsenel kulpları tercih etmekte önemli yer almaktadır. Bu kulpların fiyatları yaklaşık olarak 5 TL den başlamaktadır.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : Country kulplar

Country Tarzı Mutfak Dolabı Kulpları

Evlerinde Country tarzı mutfak kullananların tercihleri arasında yer almaktadır. Bu tarz kulplar genellikle oldukça sade ve fazla gösterişi yoktur. Fakat mutfak dolaplarına oldukça uyumlu olması nedeniyle tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak 5 TL den başlayan fiyatları modeline göre artabilmektedir.

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı : inox mutfak kulp modelleri

İnox Mutfak Dolabı Kulpları

Son yıllarda ankastre setleriyle birleşmiş inox mutfak modelleri yaygın olarak tercih edilmektedir. Düz ve modern hatlara sahip bu modellerde kullanılan kulplarda aynı özelliği taşımaktadır. Şık görünümlü inox tarzına uygun kulp fiyatları ortalama 25 TL den başlamaktadır.

Plastik Mutfak Dolabı Kulpları

Plastik malzemeden üretilen bu kulp modelleri, diğer malzemeler göre oldukça basit görünüme sahiptir. Fiyat olarak da diğer kulp modellerine göre uygun olarak karşımıza çıkmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Serpil dedi ki:

    Bu mutfak kulp modellerine bayıldım. Nereden satın alabilirim?

BİR YORUM YAZ