Dekor Şefi

Birbirinden Şık 6 Mutfak Stor Perde Modeli

Kolay ve zahmetsiz kullanımları sayesinde stor perdeler, yaşam alanı olarak kullanılan tüm mekanlarda kendisine geniş bir yer bulmaktadır. Kalıp formundaki katlanabilen yapıları genellikle sipariş üzerine hazırlandığı için kullanılacak olduğu pencere ve camlı yüzeylere tam uyumlu olmaktadır.

Stor perdelerin sahip olduğu desenli dokuları, düz ve sabit yapılarının birer tabloyu andırırcasına çekici bir görsel oluşturmalarını sağlamaktadır. Özellikle mutfaklarda kullanılacak olan stor modelleri; çiçek, dal, deniz florası, kuşların bulunduğu modeller arasından seçilebilecektir.

Geniş Camlı Mutfaklar İçin Siyah Stor Perde Modelleri

Yemek masasının da yer aldığı mutfakta kullanılan stor perdeler, geniş cam duvarlar ve kapının bulunduğu alanı kaplayacak genişlik ve yükseklikte hazırlanmaktadır. Koyu renk stor perdelerin, gerekli olan mahremiyetin sağlanmasında yeterli olacağı gibi kullanıldığı alanın genel tasarımına olacak katkısı da oldukça büyüktür. Camların ve kapının çerçevelerinin de siyah renkte olması, storların sabitlendiği alanlarla uyumlu bir yapıya sahip olmasına olanak tanımaktadır.

İki Bölmeli Stor Perde Modeli

İki farklı stor perdenin bir arada kullanıldığı model, gece ve gündüz değişen ışık ve mahremiyet ihtiyaçlarını karşılamada oldukça başarılı bir modeldir. Güneş ışığı ihtiyacının karşılanması fakat rahatsız edecek derecedeki ışınları kesmek adına kullanılacak olan yarı geçirgen stor ve daha sık dokulu, gece kullanımı daha uygun olan model ardı sıra yerleştirilmektedir. Tek bir model olarak sunulan her iki stor perde, hem manuel yani storun konumunu elle değiştirmeye hem de uzaktan kumanda ile kontrol etmeye yönelik farklı alternatif ile birlikte sunulmaktadır.

Metal Çubuklu Stor perde Modeli

Yaygın olarak kullanılan stor perdeler bir plastik ya da metal çubuk etrafına sarılarak toparlanmakta ve perde bu şekilde açılık kapanmaktadır. Mutfakta kullanılabilecek farklı stor perde modellerine örnek olarak verilebilecek olan bu model, yaygın olarak kullanılan storlardan farklı şekilde, rulo etrafına sarılarak toparlanmak yerine katlanarak, üst üste geçerek toparlanmaktadır. Daha çık yumuşak kumaş dokuların kullanılabilecek olduğu bu modelde farklı renk ve desenlerin uygulanması mümkün olabilecektir.

Koyu Açık Şeritli Güzel Mutfak Stor Perdesi

Farklı yükseklik derecesine göre güneş ışınlarının içeriye ne oranda girip giremeyeceğinin kolay bir şeklide kontrol edilebilecek olduğu stor perde modeli, bünyesindeki koyu ve açık şeritler sayesinde buna imkan tanımaktadır. Özellikle mutfak gibi güneş ışığının aktif şekilde yönetilmesi ve ondan faydalanılması gereken yerlerde bu gibi özelliklere sahip olan storların daha çok tercih edildiği söylenebilecektir.

Kirpi Figürlü Mutfak Stor Perde Modeli

 

Hayvanlara gönlünü vermiş olan kişilerin hayran kalacak ve oldukça tatmin olacakları stor perde modelleri, renkli dokuları üzerinde bulunan küçük hayvan görselleri ile mekanlara zengin bir görünüm kazandırmakta oldukça etkili olmaktadır. Bu modelde, hardal sarısı stor perdenin üzerine uygulanan küçük kirpi desenleri, perdenin yarıdan fazlasına hakim durumdadır. Duvarlara tablo ya da resim asmak için pek uygun bir zeminin bulunmadığı fayansla kaplı mutfaklarda ortamı biraz renklendirmek ve eğlenceli hale getirmek için uygulanabilecek etkili bir yöntemdir.

Katlanır Tarzda Mutfak İçin Stor Perde

Mutfağında standart bir stor perde yerine daha çekici, retro izler taşıyan bir model kullanmak isteyen kişiler, örnekteki modellerde olduğu gibi özel doku ve şekillere sahip stor perdelere yönelebileceklerdir. Stor perdenin sabitlenecek olduğu yüzeyin şık bir metal çubuk ya da üzerinde işlemelerin bulunduğu ahşap bir şeridin yer alması, stor perdenin desenlerinin yaygın olarak üretilen stor perdelerden farklı olan dokusuyla birleştiği zaman ortaya son derece ayırt edici ve çekici bir birliktelik çıkartılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ