Dekor Şefi

Mutfaklarda Mürdüm Rengi Mutfak Dolapları

Mutfaklar günümüzde özellikle ev hanımlarının gününün çoğunu geçirdiği bir alan olarak görülmekte olup, eskiden sadece yemek yapmak için kullanılırken şimdiler ise oturma alanı, yemek yeme alanı olarak birçok evde kullanılmaktadır. Bunun için olsa gerek mutfaklar da dekor konusu sık sık konuşulmakta olup, mutfaklar da değişiklik yapmak isteyen kişiler çeşitli araştırmalar yaparak dekor konusunda tercihlerini yapmaktadır. Mutfaklar da pek çok renk kullanımı mümkün olurken, son zamanlar da mutfaklarda mürdüm rengi kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Mürdüm rengi mutfaklarda kullanılırken özellikle mutfak dolaplarında uygulandığı da görülmektedir. Bunun için de dekor olarak nasıl bir tasarım yapılması gerektiği merak konusu olmuştur. Bizde mutfaklarda mürdüm rengi dolaplar var ise dekor nasıl yapılmalı hakkında araştırmalar yaparak sizlere sunduk.

Mutfaklarda Mürdüm Rengi Dolaplar ile Dekor

Modern bir mutfağın rengi olacak olan mürdüm, özellikle yapılı olan hazır mutfaklarda sık sık tercih edilen renkler arasında yerini almaktadır. Genellikle mürdüm mutfak dolaplarında koyu bir renk olmasından dolayı tek renk olarak değil beyaz, krem gibi renkler ile bir arada kullanılmaktadır. Örnek olarak verecek olursak üst kapaklar mürdüm olurken, alt kapaklar beyaz şeklinde kullanılmaktadır. Ya da bunun tam tersi olarak görülmektedir. Bu şekilde kullanım mutfağı boğmadığı gibi modern bir görünüm için sizlere eşlik etmektedir. Mutfaklarda mürdüm rengi dolaplar ile dekor yaparken öncelikle yemek masalarında bu geçişin sağlanması gerekmekte olup, aynı zaman da elektronik mutfak eşyalarında da mürdüm rengi barındırmalısınız.

Mutfaklarda Mürdüm Rengi Kullanışlı mı?

Mutfaklarda mürdüm rengi koyu olması nedeni ile eğer ki kaliteli malzeme kullanılmış ise aslında oldukça kullanışlıdır. Mürdüm modern mutfaklar için kullanılmakta olup, klasik bir mutfak istiyorsanız pek fazla mürdüm rengi kullanımı önerilmemektedir. Çünkü klasik mutfaklar da mürdüm rengi kullanım eskitilme gerekmekte olup, bu da dolaplarda yapılması çok fazla mümkün olan bir durum değildir. Eğer ki klasik bir mutfak da mürdüm kullanmak istiyorsanız bunu mutfak dolaplarında değil, farklı alanlarda kullanmalısınız. Klasik mutfak için dolapları beyaz, krem gibi eskitilme modeller kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mürdüm rengi yaşam alanlarının her bölümünde kullanılabilmektedir. Dikkat çekici ve gösterişli bir renk olması sebebiyle odalarda ve hatta mobilyalarda güzel bir görünüm elde edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ