Dekor Şefi

Mutfaklar İçin Farklı Ahşap Dolap Önerileri

Mutfağın can damarlarından biri olan mutfak dolapları, mutfakların genel tasarımı ve işlemler sırasında mutfak eşyalarına kolay bir şekilde ulaşabilmek için büyük öneme sahiptir. Genel mutfak tasarımı üzerinde oldukça etkili olan mutfak dolapları, ahşap desenli ya da ahşap dokuları ile birlikte mutfakları doğal bir şekilde zenginleştirme imkanı sağlamaktadır.

Elbette ki ahşap mutfak dolaplarının farklı boyutlardaki ve tarzlardaki örnekleri, bireylerin birbirinden farklı sonuçlar elde etmelerinde etki sahibi olmaktadır.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ahşap mutfak dolabı modellerinden biri. Renk olarak yalın bir açık gri tonu tercih edilirken dolaplarla birlikte kullanılan kahverengi banko modeli ile gri dolapların görünümü zenginleştirilmiştir. Üst tarafta yer alan dolaplar, bünyelerindeki kilit mekanizması sayesinde açıldıktan sonra sabit şekilde kalabilmekte ve bireylerin işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Renk bakımından gri ve lila, gri ve turkuaz gibi canlı renk birliktelikleri tercih edilerek elde edilecek nihai görüntü zenginleştirilebilecektir.

Yemek yapmaya kendisini adamış olan kişilerin birbirinden lezzetli ve belki de yemekleri tadan kişileri kendisine bağımlı hale getirecek olan yemekler, birbirinden çeşitli ve farklı baharatların kullanılması ile ortaya çıkartılmaktadır. Bunun bilincinde olan uzman ya da amatör aşçılar için kaçırılmayacak bir ahşap dolap örneği. İçerisine yalnızca baharatlar değil, kavanozlara doldurulmuş baklagiller, kahvaltılık gevrek kutuları ve çeşitli gıda ürünleri kolaylıkla ve büyük bir işlevsellikle yerleştirilebilecektir. Mutfağın atıl bir köşesine uygun ölçülerde sipariş verilerek hazırlatılabilecek olan model, mutfak içinde tam bir bütünlük oluşturulmasını sağlayacaktır.

Ahşap dolapların ahşap dokusunun boya ya da diğer kapatıcı maddelerle gizlenmeden sergilendiği örnekteki model, doğal ahşap dokusunun sıcak ve yumuşak dokusunu mutfaklara kadar taşımaktadır. Kompakt olarak değerlendirilebilecek mutfak, iyi şekilde yerleştirilmiş banko ve mutfak dolapları sayesinde alanın iyi şekilde değerlendirilmesini ve alınan faydanın üst seviyelerde tutulmasını sağlamaktadır. Açık tonlardaki ahşap yüzeylerin tamamlayıcısı rolünü üstlenen siyah renkli banko ve duvar taşları, nihai olarak ortaya nefes kesici bir tasarım çıkarmaktadır.

Eskinin ve yeninin bir arada kullanıldığı mutfak dolapları, modern sunta teknolojisi ile klasik ahşap banko ve mutfak dolaplarının birlikte sunulduğu bir modelden meydana gelmektedir. Parlak sarı tonlarında olan cilalı mutfak dolabı ve bankosu, beyaz renkli ve cam bölmeli dolaplar ile kuşatılarak karma, başarılı bir bütünlük sağlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ