Dekor Şefi

İlginizi Çekecek 5 Farklı Köşe Mutfak Takımı Modelleri

Köşe mutfak takımları, diğer mekanlarda kullanılan köşe takımlarından farklı olarak bir masa ile beraber kullanılacak ölçülerde hazırlanmaktadır. Genellikle takım olarak hazırlanan mutfak köşe takımları içerisinde L formundaki koltuk, mutfak masası ve sandalyeler yer almaktadır. Standart kalıptan farklılaşan modellerde sandalyeler yerine bank ya da tabura modelleri de kullanılabilmekle birlikte takımların yapıldığı malzemelerin de değişiklik gösterdiği görülebilmektedir.

fonksiyonel mutfak köşe takımları

Standart bir köşe mutfak takımı olarak verilen örnekte L formundaki koltuk, mutfak masası ve tabureler bir takım halinde getirilmektedir. Koltuğun ahşap kasasının yatay yüzeyi uzun minderler ve dikey yüzeyi küçük yastıklarla kaplanarak kullanıma sunulmaktadır. Şekildeki gibi ahşap modellerin avantajlı olan bir diğer özelliği, oturaklarının gizli birer sandık barındırıyor olmasıdır. Minderlerin sabitlendiği kapakların kaldırılması ile koltukların iç yüzeyi birer depolama alanı olarak kullanılabilmektedir. Masanın koltuğun kuşattığı kesimlerin dışında kalan yerlerde, kolaylıkla masa altında gizlenebilen ve gerektiğinde açığa çıkartılan tabureler yer almaktadır.

sandıklı mutfak köşe takımları

Doğal desenlere tutkun olanlar için önerilebilecek olan başka bir ahşap modelde, ceviz rengi doğal ahşap desenleri ön plana çıkartılmaktadır. Köşe takımının masasında da aynı ahşap desenlerinin hakim olduğu model, açık kahve ve gri tonlarının başarılı birlikteliği sayesinde mutfakları güzelleştiren ana unsurlardan biri haline gelecektir. Oturak alanlarının kaldırılabilmesi, oturakların altındaki atıl kesimlerin birer sandık görevi görmesini ve bu kısımlarda çeşitli eşyaların saklanabilmesini sağlamaktadır.

en ucuz mutfak köşe takımları fiyatları

Beyaz ahşap kasası ve dolgulu minder, yastıklı döşemeleri ile rahat bir oturma alanı sunan köşe mutfak modeli, mutfağın renginin açılması, ortamın aydınlanmasında ana belirleyicilerden biri konumunda olacaktır. Modelin işlemeli kasasına yakından bakılacak olursa kasasının özerk çekmece alanlarına bölündüğü görülebilmektedir. Çeşitli eşya ya da kuru gıda maddelerinin depolanabilecek olduğu alanlar sunan köşe koltuğu, hemen önünde yer alan siyah sandalye ve masa üniteleri ile zıt fakat tatmin edici bir birliktelik ortaya koymaktadır.

köşe koltuklu mutfak masası

Standartların oldukça dışına çıkan örnekteki köşe mutfak takımı, tamamen doğal ahşap dokusu sayesinde klasik ve değeri yüksek bir tasarımın ürünüdür. Bütün bir set halinde hazırlanan model, belirgin dalgalı kıvrımlar ve oyma desenleri ile ön olana çıkmaktadır. Tamamen ahşap oturma yüzeyinden oluşan L koltuğun karşısında aynı şekilde ahşap dokudan oluşturulan bank modeli yer almaktadır.

mutfak mini köşe takımları

Rahatına düşkün olan kişiler için önerilebilecek olan köşe mutfak modelleri, örnekte olduğu gibi tüm yüzeyi yumuşak puf döşeme ile kaplı olan modellerdir. Tüm yüzeyi kumaş döşeme ile kaplanmış olan L koltuk, dokusundaki düğme işlemeleri ile estetik unsurlarını arttırmaktadır. Karşısında yer alan mutfak masası ve sandalyesi, aynı kahve tonlarını paylaşmakta olup beyaz ve kahvenin uyumlu birlikteliği ortaya tatmin edici bir takımın çıkartılmasını sağlamaktadır. Bu koltuk takımı kapiçino rengi mutfak dolabı ile uyum sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ