Dekor Şefi

Cappucino (Kapuçino) Rengi Mutfak Dolapları ile Dekorasyon

Eskiden sadece yemek yapmak üzerine kullanılan mutfaklar günümüzde yemek yapmak dışında yemek yemek, oturmak için bile kullanılmaktadır. Öyle ki yeni yapılan ve tercih edilen mutfaklar arasında Amerikan yani salon ile açık olan mutfaklar bile bulunmaktadır. Bunun için eskiden önemsenmeyen ve dekor anlamında sadece işlev görmesi amacı ile yapılan mutfaklar şimdi dekor anlamında önem verilen yerler haline dönüşmüştür. Mutfakta kullanılan renkler de dekor anlamında büyük önem taşımasından dolayı da önem arz etmektedir. Son zamanlarda kapuçino rengi trendler renkler arasında yer almakta olup, özellikle mutfak dolaplarında kullanımı dekorasyonun nasıl yapıldığı konusunda merak konusu haline gelmektedir. Bizde bunun için kapuçino rengi mutfak dolapları ile dekorasyon nasıl yapılmalı konusunda sizler için araştırmalar yaptık.

Açık renkten pek hoşlanmayanlar için kapiçino rengi mutfak dolabı farklı bir alternatif olarak kullanılabilir.

Beyaz ve kapiçino mutfak dolapları renk uyumu nedeniyle tercih edilen modellerden sayılıyor. Aynı zamanda mutfak dekorasyonunda renk uyumu sağlıyor.

Kapuçino Mutfak Dolapları ile Modern Dekorasyon

Modern bir görünüm isteyen bayanların evlerinde kapuçino mutfak dolapları var ise nasıl dekor edilmeli konusunda endişe yaşamaları normaldir. Çünkü kapuçino rengi aslında kahve tonlarına ait olduğu için zor dekor edilen renklerden olduğu gibi aynı zaman da modern hale getirilmesi de uğraş gerektirmektedir. Kapuçino mutfak dolapları ile modern dekor elde etmek için yine aynı renkler de ahşap bir masaya ihtiyacınız olacak olup, ahşap ile beyaz geçişlerini mutfakta kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında mutfakta modern tablolar bulundurmalı ve bu tablolar da canlı renkler bulundurmadan soft renkler barındırmalısınız.

Farklı tarzda bir dekorasyon için cappucino mutfak dolabı, aynı zamanda mutfakların aydınlık görüntüsünde de etkili oluyor.

Cappuccino rengi mutfak için kahverengi tonlarında kullanacağınız masa sandalyeler, değişik renklerde aksesuarlarla ile daha bir canlılık elde edebilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız köşe koltuk takımı modelleri ile güzel bir oturma alanı elde ederken mutfak dekorasyonuna da katkıda bulunabilirsiniz.

Ankastre kullanımı modern mutfaklarda oldukça yaygın. Kapiçino rengi mutfak dolaplarında koyu renk ankastre ile çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kapiçino genel olarak kahve renginin açık haline benziyor. Bu nedenle daha koyu kahverengi tonlarında tezgah veya kenarlıklar kullanarak daha şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Beyaz renk kullanımı hakkında daha önce bilgi vermiştik. Kapiçino rengi ile beyaz rengi mutfaklara çok daha geniş bir görünüm sağlıyor. Tavsiye olarak Kilim mobilya masa sandalye modellerinden bazıları cappucino mutfak dolaplarınıza uyum sağlayabilir.

Kullanacağınız yuvarlak hatlar ve ada mutfak tarzı ile daha etkili bir model oluşturabilirken, bu mutfak dolaplarının tezgahları arasında farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Kapuçino Mutfak Dolapları ile Klasik Dekorasyon

Kahve tonlarını barındırmakta olan kapuçino renk mutfak dolaplarında klasik bir mutfak oluşturmak aslında modern dekora göre daha kolay olup, klasik yemek masaları, klasik avizeler ve klasik tablolar eşliğinde rahatlıkla klasik mutfak elde edebilirsiniz. Kahve ve tonları arasında yer alan kapuçino mutfak dolapları ile klasik mutfak dekoru elde etmenin kolay olmasının nedeni ise aslında rengin tonunun klasiğe daha yakın olmasından dolayıdır. Eğer ki dolaplarda eskitme ya da klasik dolap şekilleri kullanılmış ise işiniz daha kolay olacak olup, birkaç parça eşya ile klasik bir mutfak elde edebilirsiniz. Beyaz ve kapuçino renk karışımı ile dekor yapmanız da mümkün olabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Azra dedi ki:

    Paylaştığınız mutfak dolaplarının çok güzel olduğunu kabul ediyorum. Ancak artık hiç bir müteahit bu kadar büyük mutfak yapmıyor. Hep küçük küçük mutfak alanı bırakıyorlar. Sizden küçük mutfaklar içinde dolaplar paylaşmanızı istiyorum. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ