Dekor Şefi

Zebrano Mobilya Oturma Grupları Dikkat Çekiyor

İç mekan tasarımlarında oturma gruplarının yeri çok ayrıdır. Tek bir mobilya grubu ile iç ortamın tüm havasını değiştirmek, içerideki enerjiyi hızlandırmak ya da dinginleştirmek mümkündür. Bu nedenle oturma grupları sadece oturma ihtiyacının giderilmesi için kullanılacak malzemeler olarak görülmemeli. Özellikle oturma gruplarının dekoratif niteliklerinden faydalanarak çok farklı tasarımlar ortaya çıkarmak mümkündür. Modüler olmalarının sağladığı kolaylık ile de oluşturduğunuz ambiyansı yenisi ile dilediğiniz an değiştirebilirsiniz.

Zebrano Mobilya Oturma Grupları, genel özellikleri itibari ile değerlendirildiğinde, hem dekoratif hem de kullanışlı olmaları açısından yaşam alanlarınızı zenginleştirebilir. Bir oturma grubunda ne aradığınızdan emin olamıyor, hangi oturma grubunu yaşam alanınızın ortasına konumlandıracağınıza karar veremiyorsanız, Zebrano Mobilya Oturma Grupları ile gözü kapalı bir şekilde tüm hayal ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Öncelikle bir oturma grubundan neler beklenilmesi gerektiği konusunu kafanızda netleştirmelisiniz. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu:

Bir mobilya ustası uzmanlığıyla mobilyaları incelemeseniz bile genel itibari ile almak istediğiniz ürün hakkında fikir sahibi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Oturma gruplarını tasarım ve kaplama malzemeleri ile değerlendirmeden evvel mutlaka içyapıları hakkında birkaç detayı öğrenin. Oturma gruplarının iskelet yapısında demir ve ahşap profiller kullanılabilir. Metal her zaman ahşaptan daha sağlam olur diye bir kaide yok. Kimi demir profillerin kalitesini fazlası ile gölgede bırakacak ahşap malzemeler de bulunur. Öncelikle oturma grubunun demir profilden mi ahşaptan mı imal edildiğini öğrenin. Demir profil iskeletlerde profilin kalınlığı çok önemlidir. İnce bir profilden imal edilmiş oturma grubunu almaktan kaçının. Ahşap ise ahşap malzemenin imal edildiği ağacın cinsini öğrenin. Ahşap malzemelerin sağlamlığı ağaç türlerine göre değişir.

İç aksam aklınıza yattı ise sıra tasarım ve kaplama kısmına geldi demektir. Oturma grubunuzun rengini belirlerken, evinizde mevcut mobilya varsa bunların renklerini de mutlaka dikkate alın. Renge karar verdikten sonra kaplama kumaşının türüne odaklanın. Kadife bir kumaş mı hoşunuza gider yoksa Tai tüyü bir kumaş mı? Renk ve kumaştan sonra oturma grubunuzun tasarımına bakmalısınız ki bu en önemli aşamalardan biridir. Kolçak yapısı, tasarım çizgileri, kullanım kolaylığı ve rahatlığını da mutlaka hesaba katın.

Tüm bu değerlendirmeleri birer birer yaparak evinize yakışan, aklınızdaki iç mekan tasarımını hayata geçirecek olan, Zebrano Mobilya Oturma Grupları içinden bir model ile hayalinize kavuşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sevda dedi ki:

    3. resimdeki koltuk takımına bayıldım. Bu koltuk takımı fiyatları nasıl acaba.

  2. Serap dedi ki:

    Son resimdeki koltuk modeli çok şık ve asaletli görünüyor. Fiyatını öğrenebilir miyim.

BİR YORUM YAZ