Dekor Şefi

Farklı Tasarımlı 6 Üç Boyutlu (3D) Duvar Kağıdı Modelleri

Duvarları ve dolayısıyla mekanları güzelleştirmede kullanılan duvar kağıtları, onlarca yıl öncesinde varlık ve lüksün göstergeleri arasında sayılmaktaydı. Son yıllarda, duvarlarını renklendirmek, boyayla yapılması son derece zahmetli olacak desenleri elde etmek isteyen kişiler yeniden duvar kağıdı kullanmaya yöneldiler. Modern duvar kağıtları, modern basım teknikleri sayesinde özel sipariş üzerine üretilebilmekte, hazır kalıp ve görseller kullanılabilmekte ve duvarda oyuntular ya da çıkıntıların bulunduğu izlenimi uyandıran 3D-üç boyutlu ölçeklerde üretilebilmektedir.

3D duvar kağıtları, başarılı renk derinlikleri ve gölgelendirme işlemleri sayesinde duvarın arkasında bir manzara, desen ya da çeşitli nesnelerin bulunduğu izlenimini yaratmaktadır. Kişilerin siparişi üzerine üretilebilecek olan 3D duvar kağıtları, hazır modeller arasından seçilerek de kullanılabilecek ve maliyetler de bu şekilde düşürülmüş olacaktır.

üç boyutlu duvar kağıdı dekorasyon

Arka duvardan çıkıp gelen yetişkin bir fil izlenimi veren duvar kağıdı ve yan duvarlarda gerçek anlamda uygulanan köpük kalıpları, odanın tamamında 3D görsellerin hakim olmasını sağlamaktadır. Örnekteki fil başı ve kaya desenlerinin renk derinlikleri ve gölgelendirme çalışmaları ile 3D görsellerinin ortaya çıkartılmasının aksine, yandaki duvarlardaki köpük uygulamaları ile gerçek anlamda bir 3D çalışması gerçekleştirilmiştir.

üç boyutlu taş desenli duvar kağıdı

Bir başka örnekte de yine renk derinlikleri ve karşıtlıklarından faydalanılarak küp şeklindeki kaya parçalarının duvardan çıkıyor, adeta fırlıyormuşçasına zengin bir görsellik oluşturulabilmektedir. Yalnızca duvarın birinde uygulanabilen bu tasarımlar, isteğe bağlı olarak odayı çevreleyen tüm duvarlar için uygulanabilmektedir.

3d duvar kağıdı modelleri ve fiyatları

Oda içerisindeki ışığı canlandırmak, daha canlı ve doğanın içindeymiş gibi bir görüntü elde etmek için kullanılabilecek 3D duvar kağıtları, yatağın baş kısmının ormana doğru konumlandırılmış izlenimi uyandırmaktadır. Sahip olduğu doğal ve yumuşak renkler sayesinde oda içerisine istenen canlılığın başarılı bir şekilde getirilmesini sağlamaktadır. Yatak odası ya da çalışma odası fark etmeksizin istenen tonlar ve desenlerin odaya başarılı bir şekilde yansıtılabilmesi, boyama işlemlerine nazaran daha kısa ve sonuç odaklı şekilde 3D kağıtlar ile yerine getirilebilmektedir.

üç boyutlu manzara duvar kağıdı modelleri

Doğadan esinlenilerek yapılan tasarımlar insanların evlerinde ve odalarında, huzur ve rahatlık bulabilmeleri için sıklıkla tercih ettikleri modelleri ortaya çıkarmaktadır. Bir gölün hemen yanı başında, uçan leyleklerin ve kiraz çiçeklerinin hemen altındaymışçasına resmedilen, duvar kağıdına aktarılan görsel, odanın bir duvarının aslında orada değilmiş, kişilerin aslında odalarında değil, gölün hemen yanı başındaymış gibi hissetmeleri için gerekli olan potansiyeli bünyesinde barındırıyor.

3d duvar kağıdı kaplama fiyatları

Bir başka başarılı 3D duvar kağıdı örneği, dikey yönde yerleştirilmiş olan levhalar üzerinde sabitmiş gibi duran küpler ve kiraz çiçeklerini resmetmektedir. Özellikle küplerin alt kısımlarında bulunan gölgelendirme uygulamaları, ışığın duvar kağıdına tam orta kısımdan yansıdığı ve gerçekten bu küplerin sonradan duvara monte edildiği düşüncesini akıllara getirmektedir. Yalnızca küpler ve şeritlerin kullanılması ile ortaya çıkartılacak monoton görünüm, kiraz dalı ve kiraz çiçekleri ile dağıtılmış ve ortaya canlı, yaşayan bir görünüm çıkartılmıştır.

3d görünümlü duvar kağıdı

Doğanın gücü ve canlandırıcı etkisinden yararlanmayı başaran başka bir 3D duvar kağıdı örneği, uzun ve sık bir orman içerisine girmeyi ve zemine ulaşmaya çalışan güneş ışınlarını resmetmektedir. Oda içerisinde hakim olan doğal renklerden koyu kahve tonları ile oldukça uyumlu olan duvar kağıdı ve tonlamaları, sonuç olarak ortaya son derece başarılı bir tasarımın çıkartılmasını sağlamaktadır. Özellikle güneş ışınlarının dallar arasından parçalanarak zemine, oda zeminine doğru geliyor izlenimi uyandırması, örnekteki duvar kağıdının 3D teknolojisinin verimli örnekleri arasında gösterilebilmesini sağlamaktadır.

3 boyutlu duvar kağıtları ilginizi çektiyse alternatif olarak tavan duvar kağıtları yazımıza da göz atmalısınız. Tüm duvar kağıtları isteğe göre tasarlanabilmektedir. Bu durumda tavanlarda üç boyut derinliği çok hoş olurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ