Dekor Şefi

Tavan Duvar Kağıtları Evinizde Gökyüzünü Şenlendirin

Son yılların trendleri arasında olan duvar kağıtları şimdi de tavanları süslüyor. Şimdi hepinizin tavana duvar kağıdı yapılır mı diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum. Evet hatta gayet şık oluyor.

Tavan duvar kağıtları seçilen odaya göre ev dekorasyonunu şenlendiriyor. Oturuyorsunuz yukarı klasik düz beyaz bir duvar yerine evinizin dekorasyonuna hatta kullandığınız mobilyalara uygun bir tavan kağıtları ile süslenmiş, şık bir duvar görüyorsunuz.

Tavan duvar kağıtlarının bir çok modelleri var. Salon, oturma odası, mutfak ve hatta çocuk odası için ayrı ayrı tavan duvar kağıdı modelleri bulunuyor. Üstelik normal duvar kağıtları odanın dört duvarını kaplarken, bunlar sadece tavanı kapladığı fiyatları da daha uygun şekilde karşımıza çıkıyor.

Aşağıda vereceğimiz örnekler hoşunuza giderse belki sizde bir odanızda kullanabilirsiniz. Eğer tavan duvar kağıdı nasıl yapılır diye aklınızdan geçiyorsa hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü uygulaması basit. Fakat söz konusu yüksek bir yer olunca ve buraya bir kağıt yapıştırılacağını düşündüğümüzde biraz zahmetli olacaktır. Kullanılacak özel yapışkanlar bizi bu dertten kurtaracaktır.

Şimdi birazda görsellerle tavan duvar kağıt desenleri örneklerini inceleyelim.

3 boyutlu tavan kağıtları

3d tavan duvar kağıtları ile odalarınız farklı bir boyuta taşınacak. Evlerinde doğa teması kullanmak isteyen kişiler için ideal olan 3 boyutlu kağıtlar artık hayal gücüne bağlı olarak muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

bebek odası tavan duvar kağıdı

Bebek odaları tavanları, çeşitli modellerdeki kağıtlar ile şenleniyor.

bebek odasi tavan duvar kağıdı modelleri

Farklı bir bebek odası modeli.

çocuk odası tavan kağıt kaplama

Tavan kağıt uygulamalarıyla çodalarını daha bir şirin gösterebilirsiniz.

mutfak tavan kağıdı

Tavan kağıtları evde tüm yaşam alanlarında kullanılabilir. Bunlardan biri olan mutfaklarda etkileyici bir görünüm elde edilebiliyor.

oturma odası tavan duvar kağıdı kaplama

Çalışma odaları tavanları içinde duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

salon tavana yapışan kağıt

Düz tavanlardan sıkıldıysanız, alternatif salon tavan uygulamalarını değerlendirebilirsiniz.

salon duvar kağıtları modelleri

Doğru seçimle muhteşem bir salon, misafirlerinizi etkilemeye yetecektir.

tavan kağıtları gökyüzü

Gökyüzü temalı tavan kağıt modelleri, yukarıda duvar yokmuş gibi his veriyor.

yatak odası tavan duvar kağıt uygulaması

Bana göre tavan duvar kağıdı uygulamasının en çok yakıştığı alanların başında yatak odaları geliyor.

yatak odası tavan kağıdı kaplamaları

Yatak odasına uygulanan tavan kağıtları örneklerinde gördüğünüz gibi odaya modern bir hava vermiş.

Duvar kağıtları teknolojinin değişmesiyle birlikte evin her bölümünde değişik uygulamalarla kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Buna örnek olarak üç boyutlu duvar kağıtları gösterilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Esra dedi ki:

    Tavana duvar kağıdı yapıldığını ilk kez görüyorum. Harika bir şey çıkmış ortada. Bunu yapacak ustanın da çok iyi olması gerekir diye düşünüyorum. Oldukça zahmetli bir iş olarak gözüküyor. Paylaşımlar çok güzel teşekkür ederim.

  2. serap dedi ki:

    Klasik beyaz renkten iyidir. Sanırım bazı yerlerde istediğimiz resmide duvar kağıdı olarak kullanabiliyoruz. Ama yinede klasik beyaz renkten çok daha güzeller. Tabi bu benim fikrim.

BİR YORUM YAZ