Dekor Şefi

Beğeneceğiniz 4 Farklı Amerikan Kapı Modelleri

Modern apartman dairelerinde büyük çoğunlukla kullanılan iç mekan kapılarından olan Amerikan kapılar, camlı, camsız ve farklı desenlere sahip dokuları ile evin genel dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Sağlam ahşap dokularının en dış yüzeyindeki cilalı kaplama, farklı kaynaklardan gelecek olan sıvıların ve lekelerin kolaylıkla temizlenebilmesine imkan tanımaktadır.

Yapılarında buzlu cam bulunan modeller, ışığı yarı geçirgen yapıları sayesinde evin içerisindeki gün ışığının verimli bir şekilde değerlendirilmesine imkan tanımaktadır. Örneklerdeki Amerikan kapı modelleri ve türevleri, iç mekan kapısı seçiminde tercih edilebilecek seçenekler arasında tutulmalıdır.

Yalın yapısı ve çekici rengi ile iç mekan kapısı olarak kullanılabilecek ve birçok mekanda da başarılı şekilde uygulanabilecek olan bir model. Kapının ve kasanın renkleri üzerinde çeşitli uygulamalar yapıldıktan sonra farklı konseptler ve ev tasarımlarında başarılı şekilde kullanılabilecektir.

Krem kasası ve gövdesi ile Amerikan kapı modeli, gövdesini boydan boya kaplayan buzlu cam seçeneği sayesinde tarz ve işlevsel bir model şeklinde sunulmaktadır. Buzlu camı desteklemek ve dayanıklılığını arttırmak için paralel olarak yerleştirilen ahşap şeritler, kapı boyunca beş farklı bölme oluşmasını sağlamaktadır. Kapıda yer alan camın buzlu yapıda olması, içeride ya da dışarıda bulunan kişilerin ve olayların gizlenmesi ve mahremiyetin korunması için gerekli donanımı taşımaktadır.

Koyu kahverengi ahşap desenlerinin hakim olduğu Amerikan kapı modeli, bünyesinde yer alan ve çaprazlama bir düzen içerisinde kapının gövdesine iliştirilen camlı bölmeler sayesinde ayırt edici ve şık bir görünüme kavuşmaktadır. Camlı bölmelerin buzlu camdan olması, oda içerisindeki görüntülerin dışarıya aktarılmamasını sağlayacak donanımı oluşturmaktadır. Bununla birlikte, oda içerisinde ışıkların yanıp yanmadığı konusunda dışarıdaki kişilere bilgi vermektedir.

İki farklı renkte ve kol seçeneği ile birlikte Amerikan kapı modelleri; soldaki modelde tamamen ahşap doku ve şerit kazıma işlemeleri bulunurken sağdaki modelde aynı işlemeler yerine buzlu cam uygulamasının tercih edildiği görülebilmektedir. Birinde standart kapı kolu kullanılırken diğerinde topuz kolçak kullanımına gidilmiştir. Renkleri ve özellikleri bir yerde farklılaşan modeller, işlevsellik ve dayanıklılık bakımından aynı yüksek çıktıları göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ