Dekor Şefi

Bej Rengi Duvar Tasarımları: 6 Farklı Fikir

Sade ve şık renkler, tasarımlar ve dokulardan hoşlanan kişilerin renk katalogları arasında şüphesiz ki bej renkleri de yer almaktadır. Özellikle kahverengi ve krem gibi renklerle uyumlu, bordo ve lacivert gibi özgüvenli renklerle zıtlaşarak ortaya başarılı tasarımların, kombinlerin çıkartılmasını sağlayan bir renk olduğu söylenebilecektir. Bej renginin uyumlu olduğu buz-gök mavisi, gri ve beyaz gibi renklerle birlikte kullanılmasıyla da başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bej rengi duvar tasarımları kullanırken mobilyaların uyumuna da dikkat etmek gerekir. Açık renk bej rengi tonları kullanıldığı odalara daha geniş bir hava verirken, daha koyu bej rengi tonları ise açık renk mobilyalarla daha uyumlu görünecektir.

dogal bej duvar boyası

Duvarların bej rengine sahip olduğu oturma odası, bej rengini taçlandıran kahverengi pencere kasası ve çerçevesi, sütlü kahve televizyon ünitesi, krem rengindeki koltuk takımı ve halısı ile kahverengi ile krem arasında giden renklerin ortaya çıkardığı uyumlu dansı yansıtmaktadır. Bu şekilde tasarlanan bir oturma odası kimi kişiler için bunaltıcı ya da sıkıcı olarak nitelendirilebilir ki bunun üstünden gelmek de oldukça basit. Duvarlara canlı mavi ve yeşil tonlarının hakim olduğu tabloların asılması, ortama saksı çiçekleri eklenmesi gibi bir yöntemle bu tasarım sorunun üstesinden gelinebilecektir.

bej tonları duvar boyaları

Bej rengi duvar tasarımları konusunda illa ki duvarların renklendirilmesi ya da boyanması değil, duvarların boydan boya vitrin ya da benzeri ünitelerle kaplanması şeklinde de dekore edilmesi mümkün olmaktadır. Örnekteki fotoğrafta görülebildiği üzere duvarı boydan boya kaplayan kitaplık, dosya rafları ile koltuktan oluşan ünite, duvarın bej renginde dekore edilmesinin alternatif bir yöntemini sunmaktadır. Özellikle koltuğun bu kitaplık ünitesi sayesinde gömülü bir yapıdaymışçasına yapılandırılması, genel görünümün ayırt edici bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Bu tasarım genel itibariyle ev ortamları için değil, daha çok çalışma mekanı olarak kullanılan ofisler için daha uygun modeller olarak uygulanacaktır.

bej koltuklara ne renk duvar boyası

Arasında paravan kapısı bulunan ofisler ya da bekleme salonlarının kapılarının sürgülü bir şekilde açılması ve paravan kapının şekildeki ölçülerde, akordeon sistemi ile açılması sağlanabilir. Bundan ayrı şekilde, birbiri üzerine geçen ahşap levhaların şekildeki gibi LED aydınlatma sistemi aracılığıyla zenginleştirilmesi ve duvara sabitlenmesi ile başarılı tasarımları ortaya çıkarmak mümkün olacaktır.

duvar boyası bej tonları

Duvara sabitlenecek olan köpük ya da karton malzemelerle de etkileyici tasarımların oluşturulması mümkün olmaktadır. Fotoğraftaki örnekte olduğu gibi üzerinde çeşitli geometrik desenler bulunan karton levhalar kullanılarak duvara sabit, bir bakıma tablomsu bir yapı oluşturulmuştur. Bej rengindeki yapıyı oluşturma sırasında köpük ya da karton malzemeler kullanılabilecek olduğu gibi bu safhalarda mermer başta olmak üzere bej rengindeki ve benzer tonlardaki diğer doğal taşlar da kullanılabilecektir.

polisan dogal bej duvar boyası

Altın sarısı, açık ve yumuşak kahve tonları ile bej rengi duvar boyası arasındaki renk geçişleri ile çarpıcı bir görünüm oluşturulması başarılmıştır. Bej rengi duvarlar üzerine geçirilen altın renginde ve parlaklığındaki üçgen levhalar, sehpanın ve sallanan koltuğun ayaklarının da benzer tonlarda olması, genel tasarımın bir bütün olarak yansıtılabilmesini sağlamaktadır.

gizemli bej rengi duvar boyası

Genellikle evlerin dış cephelerinde kullanılan örnekteki malzemeler, kara şeklindeki bir kalıp üzerine sabitlenmiş küçük taşlardan oluşmaktadır. Bej ve kahve tonları ağırlıkta olan taşların iç cephe duvarlarında uygulanması ile iş yüzeylerin de parlak, şık ve çekici bir görünüme kavuşturulması sağlanabilmektedir.

Bej rengi, duvar dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerin başında yer alıyor. Sadece oturma alanlarında değil bej rengi banyo modellerinde de kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ