Dekor Şefi

Bej Rengi Banyo Modelleri: 5 Farklı Öneriyle Banyo Dekorasyonu

Evin farklı odalarında özenle hazırlanan tasarım ve dekorasyonlar, evin banyo gibi kısımlarının da bu genel tasarımdan geri kalmamasını sağlamaktadır. Oturma odalarında rastlanan bej rengi tasarımlarla aynı çizgi banyo duvarları ve yüzeylerinde de sürdürülebilmektedir. Tabi, banyo duvarlarında kullanılabilecek olan malzemelerin evin diğer odalarına göre daha çeşitli olması, bej rengi banyo dekorasyonu sırasında birden fazla alternatif bulunmasını sağlamaktadır. Bunlar arasında farklı fiyat, farklı işlevsellik ve görsellik seviyeleri bulunmaktadır ki bireyler kendi bütçeleri ve zevklerine en uygun modeli bulup tercih edebileceklerdir.

mermer duvar ve bej rengi banyo

Modern hamamlarda kullanılan taş yüzeyleri andıran mermer yüzeyleri ile örnekteki bej banyo modeli, hamamlarda olduğu içerisinde oturma ve yatma taşı ya da sauna gibi eklentiler de barındırabilmektedir. Tasarımsal açıdan bakılacak olursa zemin ve musluğun bulunduğu duvar yüzeyi, içerisinde bej rengi küçük taşların bulunduğu fayanslarla döşenerek bej rengi banyonun görünümü zenginleştirilmeye çalışılmıştır.

kare fayanslarla bej rengi banyo tasarımı

Banyonun her yanı küçük fayanslarla döşenmiş olan örnekte duş kabini olarak kullanılan alan, banyonun geri kalanından farklı olarak bej rengi fayanslarla kaplanmıştır. Yükselti olarak kullanılan basamak ve yanındaki ahşap oturağın rengiyle uyumlu bir birliktelik ortaya koyan bej rengi tasarım, banyonun beyaz renkli geri kalan kısmını zenginleştirmek için ihtiyaç duyulan dokunuşu sağlamaktadır.

bej rengi fayans ile bej rengi banyo

Örnekteki banyo içerisindeki eşyaların birçoğu, bej rengi ile krem rengi arasında değişen renklere sahiptir. Bej renginin en yoğun olduğu duvarlar, üst yarı kısmında işlenen küçük taşlı kısımlar ve LED aydınlatma sistemi sayesinde zengin bir görselliğe kavuşturulmaktadır. Lavabolara kadar birçok unsurun krem ve bej tonlarında olması banyonun görünümünü bir miktar boğmuş olabileceğinden klozet ve lavaboların renklerini farklı renk ve tonlardan seçmek, tasarımın tatmin ediciliği açısından önerilebilecektir.

estetik bej rengi banyo modeli

Mat bej rengindeki taşların kapladığı duvarlar, lavabo ve lavaboyu kaplayan köşelerinin alçı kaplamayla zenginleştirilmesiyle sunulmaktadır. Alçı yüzeyler, arkalarındaki LED aydınlatma sistemini gizlemekte ve banyonun bej renginin daha parlak, canlı bir surete bürünmesini sağlamaktadır. LED ışıklardan sağlanan parlaklığı ve aydınlatmayı arttırmak, banyoyu mat bir yerden ziyade daha göz kamaştırıcı kılmak adına kullanılan mat doğal taşlar yerine parlak yüzeyli bej fayans modelleri tercih edilebilecektir.

modern ledli bej rengi banyo

Beyaz renkli lavabo ile küvet, gri rengindeki duvarların arasında bir tampon renk konumunda olan bej rengindeki kaplamalar, banyo içerisine daha sıcak ve doğal bir görünüm kazandırmak için etkili bir yöntem olarak tercih edilebilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ