Dekor Şefi

İlginizi Çekecek Banyo Halı Modelleri

Sıcak ve nemli ortamlar olan banyolarda evin diğer kesimlerinde olduğu gibi geniş halıların kullanımı oldukça yaygın bir durum olmamakla birlikte banyoların içinde, duş kabini ve küvetten ayrı bir konumda kullanılan halılarla da oldukça şık ve kullanışlı tasarımlar elde edilmektedir.

Tarz sahibi bir küvet ve geniş hatları olan bir duş kabininin önüne serilen doğu esintileri olan bir halı, evin her köşesinde olduğu gibi banyoda da sıra dışılığını ortaya koymak isteyen kişiler için kanlı ayak izlerinin bulunduğu bir halı ve benzeri modeller, banyolarda kullanılabilecek modeller arasında gösterilebilecektir.

klasik banyo halı modelleri

Pençe stili ayakları olan geniş ve şık küvet modelinin kıvrımları ve genel hatları, hemen arkasında bulunan çeşme ve duş başlığının klasik kesimleri, banyoda genel olarak klasik hatların hakim olmasını sağlamaktadır. Böyle bir ortamda hemen yerde duran eskitme desenleri ve derin renkleri olan halı modeli ve benzeri modellerin tercih edilmesi, geniş ve soğuk banyo zeminin örtülmesi ve kaplanması için birincil seçenekler arasına dahil edilebilecektir. Banyonun uzunluğu ve genişliğine göre kullanılacak halının da boyutları belirlenebilecektir; her bakımdan geniş olan banyolar için normal halı ölçülerinde, daha dar ve uzun olan banyolar için de yolluk benzeri modeller daha uygun olacaktır.

dekorastif banyo halıları

Bir önceki modele nazaran daha modern ve yumuşak hatları olan küvet ve duş kabini gibi banyonun demirbaşları ile birlikte yerde duran ve bünyesinde pembe, mor ve narçiçeği tonlarının bulunduğu halı, sonuç olarak ortaya sıcak ve çekici bir tasarım sunmaktadır. Duvarda yer alan tuval ile halının renk ve tonlarının benzerliği, avizenin sıcak altın parlaklığı saçan dokusu gibi diğer faktörler de eklenince, halının burada kullanılmasının doğru bir karar olduğu görülebilmektedir.

uzun banyo halı fiyatları

Duş ve banyo bölümleri banyonun diğer taraflarından ayrılmış olan yapılarda halı, sehpa, sandalye ve hatta saksı bitkisi kullanmak bile mümkün olabilmektedir. Doğal ahşap dokusu ve desenlerine yoğun bir şekilde yer verilmesi(küvetin kenarları, pencerenin kasası, boy aynası, kapı ve sehpalarda), banyonun beyaz zemini ve duvarları ile uyumlu bir birliktelik oluşmasını sağlamıştır. Bu birlikteliği sürdüren ve açık-koyu kahve tonları, lacivert ve diğer çekici renklerin işlendiği yolluk, banyonun tasarımının bir bütün haline gelebilmesi için oldukça iyi bir seçim olmuştur.

banyo paspas modeli

En yaygın şekilde kullanılan ve kolay ulaşabilen şekildeki banyo paspas ve halı modelleri, duş kabininden ya da küvetten çıkan kişilerin ıslak vücutlarının pürüzsüz banyo zeminiyle temasıyla kayıp düşmemeleri için oldukça etkili ve gerekli ürünlerdir. Dokularının yumuşak ve kabarık dokusu, bir havlunun yerine getirdiği görevine benzer şekilde nemli ayakları kurulamakta ve olası bir banyo kazasının önüne geçilmektedir. Örnekte yer aldığı gibi yalın modeller farklı birçok renkte kolaylıkla temin edilebilecektir. Bu ürünler tek başlarına satılabildikleri gibi üçlü setler şeklinde de yaygın olarak satışa sunulmaktadır.

ilginç banyo paspası

Biraz ürkütücü ve oldukça çekici olan başka bir banyo paspas-halı örneği, modelin beyaz dokusu üzerindeki kanlı ayak izleri ile farklılığını ortaya koymaktadır. Ayak derisinin büzülmesinden dolayı çıkan izin kesintilerine kadar tüm detayların atlanmadan aktarıldığı desenler, farklı bir dokunuş arayan kişiler için büyük bir tatmin duygusu sağlayacağa benziyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ