Dekor Şefi

6 Tane Farklı Modern Tuvalet ve Banyo Modelleri

Evde, ofiste, kafede ya da diğer yerleşkelerde harcanan toplam zamanın yalnızca küçük bir parçası banyo ve tuvaletlerde geçirilir. Buna karşın, banyo ve tuvalet tasarımlarının tarzı ve işlevselliğini her zaman üst seviyelerde tutulmakta ve güncel trendler takip edilmektedir.

Bu bağlamda, modern tuvalet ve banyo tasarımları ilham kaynağı olarak kullanılabilecek, bu alanlarda gerçekleştirilecek olan değişiklikler ve modifikasyonlar bu bağlamda yerine getirilebilecektir.

Banyo ve tuvaletlerde ahşap detaylara yer verilmesi, tasarımsal anlamda bu alanlara katılabilecek büyük artılar arasında gelmektedir. Ahşabın, mermerin ve camın doğal dokusu, modern tekniklerle işlenerek en iyi ve tarz sahibi banyo ve tuvalet modellerinin ortaya çıkartılmasında kullanılmaktadır. Ahşapların genellikle su almayacak olan yerlerde konumlandırıldığı modellerin aksine bu tasarımda, direkt olarak duş kabini içerisine ahşap döşemesi uygulanmıştır. Su geçirmeyecek malzeme ile kaplanan ahşaplar, uzun bir süre sağlıklı ve dayanıklı şekilde kullanılabilecektir. Geniş lavabo yüzeyi ve duş kabin alanına karşın içeride rahatlıkla hareket edilebilecek alan bırakıldığı görülebilmektedir.

Zemin ve duvarlarda yer alan geniş fayans yüzeyler, gören kişilerde banyonun tek bir parçadan oluşmuş izlenimini uyandırmaktadır. Duş kabini ve küvetin bulunduğu banyo alanının beyaz fayans değil, tam tersi siyah fayansla kaplanması ve bu alanın camlı bir bölmeyle ayrılması, tasarımsal olarak atılacak başarılı adımlar arasında gösterilebilecektir. Siyah ve beyazın ortaya çıkardığı yalın şıklık, küvet, klozet, ayna ya da lavabo seçimi sırasında da sürdürülmüş ve bu yalınlığın nihai olarak başarılı bir sonuç ortaya çıkarması sağlanmıştır.

Banyoda yer verilecek olan duş kabinini sıradan bir kabinden ayırmak için başvurulabilecek en etkili tasarımlardan biri. Duvara sabit olan mermer levhanın ardına LED aydınlatma sistemi döşemesi, güvenlik açısından gerekli olan yalıtım işlemlerinin yapılması, kabinin yerleştirilmesi sonrasında nihai olarak örnekteki gibi bir tasarım elde edilebilecektir. Yalın bir duş kabinine, başarılı bir aydınlatma sistemi sayesinde son derece tarz sahibi bir görünümü kazandırılabilecektir. Sitemizde bulunan duşakabin modelleri yazısındaki resimleride mutlaka inceleyin.

Aynı işlem, banyoda yer alan lavabo, küvet ve aynalar için de uygulanabilecek, bu ünitelerin duvara sabitlendiği alanlarda duvar, mermer zemin arkasına sabitlenmiş olan aydınlatma sistemleri işlevsel ve estetik bir şekilde kullanılabilecektir. Mermerin dokusunda bulunan damarlı yapı, ardından gelen aydınlatma ile görenleri kendine hayran bırakacak bir şekilde açığa çıkartılacaktır.

Modern apartman dairelerinin sahip olduğu standart alanların tarz sahibi ve önceki modellere nazaran daha mütevazi şekilde değerlendirildiği bir model. Ayna ünitesinin banyonun geri kalanından ayrı ve ayırt edici bir renkte olması, banyonun genel görünümünde monotonluğa düşülmesini engellemektedir. Küvetin, banyo geneline hakim olan yalın ve yuvarlak hatlarda olduğu gibi geniş hatları olan bir model olarak seçilmesi, banyo içerisinde görsel bir bütünlük oluşmasını sağlamaktadır.

Tekdüzeliğe düşmemek adına canlı renklere ve dokulara başvurmak tatmin edici sonuçlar alınmasında büyük etki sahibi olacaktır. Havluluk ve raf bakımından zengin bir dolabın turkuaz rengindeki fayanslarla aynı rengi paylaşması, görsel uyum sağladığı gibi banyoya işlevsellik de kazandıracaktır.

Modern apartman dairelerinde dikkat edilmesi gereken birincil öncelikler arasında işlevsel yer kullanımı gelmektedir. Genellikle banyo içine yerleştirilen çamaşır makinesi ve havluluk gibi ünitelerin, duvara gömülü ve ayak altından kalacak şekilde konumlandırılmaları, banyo içinde rahat bir hareket alanı bırakacaktır. Lavabo ve ayna seçimi, kişilerin nasıl bir tarz oluşturmak istedikleri ile ilgili olarak değişiklik gösterebilecektir. Banyolarınızda dikkat edeceğiniz diğer bir ürün ise halılar olmalıdır. Çünkü seçeceğiniz güzel bir halı banyonuzun daha şık görünmesini sağlayacaktır. Banyo halı modelleri yazımızda ilginizi çekecek birden fazla halıya ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ