Dekor Şefi

Birbirinden Farklı 6 Duşakabin Modelleri

Duş alırken, banyo yaparken kullanılan suyun banyo içerisinde her yere saçılmasını önlemek, ortalığı bir anlamda düzenli tutmak için kullanılan duş kabinleri, farklı materyaller, farklı stiller ve farklı boyutlarda oluşturulmakta ve farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Kimi duş kabini modelleri teknolojinin de imkanlarını zorlayarak duş sırasında televizyon izlenmesi ya da şarkı listesinden-radyodan müzik dinlenmesine olanak tanırken kimi duş kabini, farklı su püskürtme başlıkları sayesinde suyun daha yoğun şekilde nüfus etmesini sağlamaktadır.

birbirinden-farkli-dusakabin-modelleri-

Modern dairelerde yaşayan birey sayısı azaldıkça daireler için ayrılan m2’ nin de azaldığı söylenebilmektedir. Az alanın en iyi şekilde değerlendirilmesinde faydalanılabilecek olan duş kabini, bir tarafında çamaşır makinesi, kurutma makinesi, havlular, ıslanması istenmeyen diğer eşyalar için çeşitli bölmeler bulundururken diğer tarafında ise duş alınması için uygun genişlikte bir kabine sahiptir. Toplam derinliği ve genişliği sipariş üzerine ayarlanabilecek olan model birçok kişinin tasarısını gerçeğe dönüştürmeye yeterli olacaktır. Bu tarz duşakabin modelleri bej rengi banyo modelleri kullanımında uyum sağlayacaktır.

yerden duşakabin fiyatları

Yapılı ve büyük hamam taşlarını andıran fayanslarla döşeli olan banyo için çekici ve kullanışlı bir duş kabini modeli. Duvarlardaki fayans modellerinin kabinin yarısına kadar uygulanmış olması, standart camlı ve dört cepheli duş kabini anlayışının dışına çıkılmasını ve ortaya daha yaratıcı bir sonuç çıkartılmasını sağlamıştır. Burada dikkat edilmesi gereken, duş kabininin kapağının açılması için gerekli olan açının kapağa sağlanmasıdır.

lüks duşakabin

Fırlatma rampasında kalkış emrini bekleyen son teknoloji ürünü bir uzay aracını andıran duş kabini, bünyesinde sabit ve farklı basınçlarla su kullanılmasına imkan tanıyan fıskiyelere sahiptir. Ayrıca duş başlığı kullanılabilecek olduğu gibi vanaların yönlendirilmesi ile sabit olan başlıklar da kullanılabilecektir. Kendine ait özel LED aydınlatma sistemi olan duş kabini bunun yanı sıra, gövdesinin üst kısmında bulunan kontrol paneli aracılığıyla gerek radyo kanallarına erişilmesini gerekse yüklü olan şarkı listesinden belirli parçaların çalınmasını sağlamaktadır. Duş esnasında şarkı söylemekten kendisini alamayan kişiler için duş saatleri, kaçırılmayacak bir karaoke partisi haline gelebilir.

mika duşakabin modelleri

Spor salonları gibi birden fazla duş kabini bulunan ve mekana daha fazla kabin eklemek için kabin boyutlarının düşürüldüğü yerlerde ya da banyo hacmi dar olan durumlarda, duş kabini kapısının açılması için gereken açı kimi zaman içeriye ya da dışarıya karşı yeterli gelmemekte ya da bireyleri zorlayacak ölçülerde olabilmektedir. Bu durumun üstesinden gelmek ve kapı açma durumuna farklı bir anlayış getiren duş kabini, kabının menteşelerinin gövdesinin tam ortasında olması ve akordeon sistemi ile açılması ile sağlanmaktadır. Katlanarak açılan kabin kapısı, içeriye kolaylıkla girilmesi ve kapının yine aynı kolaylıkla kapatılabilmesine imkan tanımaktadır.

banyo kabini

Eski telefon kulübelerini andıran siyah çerçeveli camları ile örnekteki duş kabini modeli, banyosunda dahi tarzını yansıtmaktan geri durmayan kişilerin arzularını yerine getirmelerini sağlayacak güce sahiptir. Sürgülü ya da menteşeli kapı modellerinin uygulanabilecek olduğu model, örnekteki gibi siyah ve beyaz tonların hakim olduğu banyolarda baş rollerden biri haline gelecektir.

banyo kabin modelleri

Yalnızca plastik ya da metal parçalardan oluşan fabrikasyon kabinleri kullanmak istemeyen ve diğer alternatiflere de şans tanımak isteyen kişiler için örnekteki cam duş kabini modeli, kişilerin isteklerini yerine getirecek potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır. Işığı geçiren kırıklı cam yapısı, görüntünün dışarıya ya da içeriye vurulmamasını sağlamaktadır. Bununla birlikte sağlam yapısı, kabine herhangi bir sağlam darbe gelmedikçe uzun müddet kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Banyo içerisine yerleştirilen duş kabinlerinden olduğu için kabinin kapısı konusunda endişe edilmesine gerek bulunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ