Dekor Şefi

Örnek Alınabilecek 5 Banyo Duvar Panel Modelleri

Duvar panelleri, aynı duvar kağıtları ya da boyaların kullanımında olduğu gibi duvarların ve mekanların zengin bir görünüm ve tasarım kazanması için kullanılmaktadır. Duvar kağıdı ve boyalardan farklı olarak 3 boyutlu kalıplarda üretilebilmekte, bünyelerindeki çıkıntılar ve girintiler, farklılaşan renk derinlikleri sayesinde tasarımcılar ve bireylere tasarım aşamasında daha fazla seçenek sunmaktadırlar.

Her türlü duvarda kullanılabilen panel modelleri, banyo içerisinde de doğal olarak kullanılabilmektedir. Duvarların sürekli olarak nem ve sıcak su buharı ile karşı karşıya olduğu banyo duvarlarında panellerin kullanılabilmesi için evin diğer yerlerinde kullanılan panellerden daha farklı; su geçirmez ve daha dayanıklı panellerin kullanılması uygun olmaktadır. Panellerin birbirlerine kenetlenmelerine imkan tanıyan çıkıtı ve girintileri, dışarıdan bakıldığı zaman herhangi bir pürüz belirtisi olmadan, yekpare şekilde görülmelerini sağlamaktadır.

banyo dekoratif panel fiyatları

Duvar kağıtlarının dokusunda yalnızca gölgelendirmeyle elde edilebilecek olan tasarımların duvar panellerinin üç boyutlu yapıları sayesinde gerçek girinti ve çıkıntılar şeklinde ortaya koyulabilmesini sağlamaktadır. Örnekte yer aldığı gibi birbirinden ayrı parçalar şeklinde satın alınan duvar panelleri, duvara belirli bir sistem ve sıra ile yapısal malzemeler kullanılarak sabitlenir.

banyo için dekoratif panel

Örnekteki banyo duvar paneli, bünyesindeki taşların girinti ve çıkıntıları sayesinde kişilerde, duş kabininin duvarlarının gerçek taşlarla oluşturulduğu izlenimi uyandırmaktadır. Banyoda duvar paneli kullanmanın avantajlı yanlarından biri, panellerin sabitlenmesinden önce duvar üzerinde çeşitli oynamalar ve düzeltmelerin; duş başlığı ya da duvarın bel hizasında açık bırakılan bölmesi gibi; paneller aracılığıyla gizlenmesi mümkün olmaktadır. Örnekte yer aldığı üzere duvar panellerinin banyonun tüm duvarlarında uygulanmasına gerek olmayıp yalnızca duş kabini ya da küvetin yerleştirildiği köşenin bu panellerle çevrilmesiyle bile banyoda elde edilmek istenen tarz sahibi görünüm sağlanabilecektir.

banyo panel kaplama

Fayansların birleşim yerlerinden ve plastik panellerin dokularının dışarıdan bakan bir kişi tarafından kolaylıkla fark edilebilmesine karşın, dış yüzeyi dalgalı ve mozaik mermer desenleriyle zenginleştirilmiş geniş panel modelleri, banyoların su geçirmez ve şık bir şekilde yeniden tasarlanması için oldukça ideal olan ürünlerdir. Bu örnekte görüldüğü üzere yalnızca duş kabini içerisinde kullanılan paneller, zeminden tavana kadar tek bir parçanın desenlerini yansıtmaktadır. İlginizi çekerse banyo duşakabin modelleri makalemizdeki resimlerede göz atabilirsiniz.

banyo icin dekoratif panel

Bir önceki modellerde yer alan ve genellikle duş kabini içerisinde uygulanan mermer ve parlak daş dokulu panel kaplamalar, bu modelde banyonun tüm yüzeylerine istinasız şekilde uygulanmış ve tatmin edici bir sonuç elde edilmiştir. Geniş ayna ve duş kabinin parlak yüzeyi ile panellerin ışık yansıtan yüzeylerinin dans halindeki birlikteliği, banyonun gören herkes tarafından tam puan almasına yetecek ve artacaktır.

banyo panel modelleri

Modern ve birbirine geçirme usulü ile kurulabilen hafif panel modellerinin aksine daha klasik ve doğal malzemeler kullanmak isteyen kişiler için gerçek ahşaptan üretilmiş panel kaplamaları önerilebilecektir. Havluların asılması ve banyo duvarında temiz, düzenli bir alanın elde edilmesi için ahşap panellerle oluşturulan alan, özellikle hemen üzerinde yer alan, geniş beyaz çerçeveler içerisinde odaklanmış resimler ile tatmin edici bir sonuç sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ