Dekor Şefi

Herkesin Hayalini Süsleyen 8 Güzel Prefabik Ev Tasarımı

Prefabrik evler, tüm malzemeleri daha önceden fabrikada hazırlanmış, yapılması önceden planlanan alana getirilerek montajı ile birlikte inşa edilen yapılardır. Prefabrik evler isteğe göre çeşitli büyüklüklerde olabileceği gibi aynı zamanda tek katlı veya iki katlı olarak da yapılabilmektedir.

Yurt dışında oldukça yaygın olarak kullanılan prefabrik evler, ülkemizde de son yıllarda tercih edilen yapılar arasında bulunuyor. Hızlı şekilde oturuma hazır hale getirilmesi, uygun fiyatları ve tasarımları prefabrik evlere olan ilginin artmasında başlıca nedenlerden birkaçı olarak gösterilebilir.

Günümüzde prefabrik evlerin kullanımının artması ile birlikte bu evlerde tasarımlarında farklılaşması ve güzelleşmesine neden oluyor. Bu yazımızda sizlere ülkemizde görebileceğiniz birbirinden farklı, keşke benimde olsa diyeceğiniz tarzda prefabrik evlere yer vereceğiz.

Bu iki katlı prefabrik ev modeli Alfa Mimarlık taraşından tasarlanmış. Oldukça geniş bir ev olan tasarımda hemen dikkat çeken verandası ve balkonunun yanında güzel tasarımı da oluyor. Bilindiği üzere prefabrik evler birden fazla katlı olabiliyor. İki katlı prefabrik evler en çok tercih edilen çeşitler arasında yer alıyor.

Karmod prefabrik tarafında yapılan bu tasarım tek katlı prefabrik evler arasında örnek gösterilebilecek güzellikte tasarlanmış. Geniş verandası ve geniş uzun camları yapıya ayrı bir hava vermiş.

Oldukça hoş bir tasarıma sahip, belkide şu ana kadar gördüğüm en güzel tek katlı prefabrik ev modeli diyebilirim. Sadeliğinin yanında ufak ayrıntıları ve peyzajı prefabrik yapıya ayrı bir güzellik vermiş. İçinde şöminede bulunan bu modelde baca duvarında kullanılan doğal taş duvar kaplama ise yapıda en çok dikkat çeken özelliklerden biri olmuş.

Villa prefabrik tarafından tasarlanmış 123 metrekarelik tek katlı prefabrik yapı tasarımı. Bu prefabrik ev 3 oda, 1 salon, 1 mutfak ve 14 metrekarelik birde geniş verandaya sahip.

Ufak tek katlı bir prefabrik yapı oldukça şık durmuş. Daha çok yazlık bölgelerdeki ufak evleri hatırlatıyor.

Geniş bir kapalı veranda, geniş bir balkon iki katlı prefabrik evi öne çıkartan özelliklerinden olarak görünüyor. Bu prefabrik ev Yalı Prefabrik firması tarafından yapılmış.

Basit ama hoş tasarımlı ufak bir tek katlı prefabrik ev modeli yine Yalı Prefabrik firması tarafından tasarlanıp uygulanmış.

Karmod firması tarafından yapılmış harika tasarım ve renklere sahip iki katlı prefabrik ev modeli hemen kendini belli ediyor. Tamda keşke benimde olsa lafını söyleyebileceğiniz bir ev modeli olrak görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ