Dekor Şefi

Ev İçi Merdiven Modelleri Evlerinize şıklık Katacak

Müstakil evlerde merdivenler oldukça önem arz etmektedir. Öyle ki merdiven tercihi ne kadar şık olursa evin güzelliğine güzellik katacaktır. Bu sebeple birçok ev içi merdiven çeşidi bulunmaktadır. Dubleks evlerde evin içinden geçen evin genel profilini bir hayli değiştirecektir.

Basamaklar ve KORKULUĞU dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Evinizin genel tasarımını göz önünde bulundurarak ahşap, beton, mermer, cam ya da taş nasıl bir merdiven istediğiniz tamamen size kalmış. Aynı zamanda merdiven modelleri tasarlanırken çok dik, orta diklikte ve yataya yakın olmak üzere birçok model bulunmaktadır. Eviniz için nasıl bir model kullanılacağını düşünerek seçiminizi yapabilirsiniz. Merdiven deyip geçmeyin yapacağınız doğru tercihle evinizin değerini bile artırabilirsiniz. Merdiven denince akla birden farklı model gelmektedir ve bu modelleri sınırlandırmak mümkün değildir. Fakat en çok sık tercih edilen ve oldukça beğenilen bazı modelleri sizin için listelemek gerekirse aşağıdaki gibi olacaktır;

Asma merdiven: Evin içinde oldukça farklı bir havada merdiven oluşturmak istiyorsanız asma merdiven tam size göre. Yanlarında tutamağı olmayan asma merdivenlerin de kendi içinde birçok farklı modeli bulunmaktadır.

Birçok farklı malzemeden oluşan merdiven modeli: Ahşap tutamakları olan, cam küpeştesi ve mermer basamağı olan merdiven modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu karma malzemeden oluşan merdiven modelleri genel olarak çok katlı yerler için tercih edilmektedir.

Led merdiven: Her şeyde aydınlatma yapılırken merdivenlerde de bu modaya çoktan geçilmiştir. Özellikle akşam saatlerinde her yerin ışıkları kapalıyken merdivenlerin ışıl ışıl parlaması oldukça farklı bir hava katacaktır.

Metalik merdiven: Metal seçimler bulunduğu ortama oldukça modern bir hava katmaktadır.

Halılı merdiven: Artık halının modası yavaş yavaş geçse de yapacağınız doğru bir tercihle halı kaplama merdiven modelleri de oldukça şık bir görünüm oluşturacaktır. Özelikle evinizde çocuk varsa merdivenden düşmeleri halinde merdivenin sivri yerinden çocukları kurtarmış olacaktır.

Bu örnekleri daha da uzatabiliriz fakat genel olarak bu merdiven tipleri tercih edilmektedir. Birçok daire artık merdiven tercihlerinde de oldukça seçici davranarak evlerinin güzelliklerine güzellik katmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ