Dekor Şefi

Balkon Dekorasyonu ile Balkon Keyfini Arttıracak Yaşayacağını 5 Örnek

Yüksek apartmanların çekici yalnızca bir yanı olsaydı o da mutlaka apartmanların balkonları olurdu. Farklı apartman yapılarının birbirinden farklı genişlikte, derinlikte ve uzunlukta olan balkonları, bireylerin kişisel zevklerine göre dekore edilecek olduğu gibi evin bulunduğu bölgenin genel iklim koşulları da göz önünde bulundurularak dekore edilmelidir. Örneğin sürekli yağışlı bir iklimi olan şehirlerde balkona yerleştirilecek olan eşyaların sürekli nemden küflenmemesi ve perişan olmaması adına balkona manuel ya da otomatik tentelerden kurulabilecektir.

ahşap masa sandalye balkon keyfi

Sabahları kahvaltı yapmak, bir fincan kahve içmek ya da kitap okumak için yeterli alanın sağlandığı örnekteki balkon dekorasyon, yalın fakat tatmin edici bir balkon deneyimi sunmaktadır. Katlanabilir masa ve sandalyelerin kullanılması, istendiği zaman eşyaların katlanarak kenara kaldırılabilmesi ve ortadaki alanın açılmasını sağlamaktadır. Ahşap mobilyaların yanı sıra balkonda yer verilen saksı bitkileri, balkonda aldıkları güneş ışınları sayesinde enerjisi bol, gür yaprakları ve çekici renkleri ile birlikte balkonu süsleyecek yegane unsurlar olacaktır.

demir üzeri masa ile balkon keyfi

Balkonunu gerek kahvesini gerekse birasını içmek, manzara karşısında dinlenmek  ve huzur bulmak için kullanan kişiler, özellikle deniz ya da dağ manzarasına karşı olan balkonlarını görseldeki gibi korkuluklara sabitlenen bir bar ile daha paha biçilemez hale getirebileceklerdir. Bireylerin kendilerinin de yapabilecek oldukları bar platformu, uzun 4 parça cilalı tahtanın uygun açılarla korkuluklara sabitlenmesi ile bir bar platformu halini almaktadır. Özellikle mutfak balkonlarına uygulanacak olan bu yöntem, pratik atıştırmalıklar ve keyifli sohbetlerle harmanlanacak uzun saatlere ev sahipliği yapacaktır.

balkon korkuluklarını bambu ile kaplamak

Yalın metal ve ahşap malzemelerden oluşan açılabilir masa ve sandalyelerin yer aldığı balkon dekorasyonu, bu sefer meraklı komşuların bakışlarından sakınmak ve mahremiyetini korumak isteyen kişiler için farklı bir yöntemle gelmektedir. Normalde sıklıkla balkon korkulukları, tente kumaşı ile kuşatılarak bu görev yerine getirilmektedir fakat bu sefer, göl kenarları ve bataklıklarda sık şekilde bulunan kamış dalları korkuluklara sarılarak demirlerin kaplanması sağlanmaktadır. Kamışların üzerine asılan küçük top şeridi, içerisindeki lambalar sayesinde günün her anında hafif bir aydınlık elde edilmesinde ve atmosferin zenginleştirilmesinde kullanılabilecektir.

ahşap palet balkon koltuk

Ahşap paletler kullanılarak evin her köşesinde birbirinden farklı ve tarz sahibi tasarım elde edilebilmektedir. Bu tarz sahibi tasarımlardan biri de örnekte yer aldığı gibi balkonda oluşturulacak olan koltuk modelidir. Ayrıca duvarda kullanılan taş kaplama çeşitleri ile de ahşaba uyum sağlanabilmektedir. Havadar bir atmosferi ve çekici bir manzarası olan balkonlarda saatin nasıl geçtiği kolay kolay anlaşılmaz. Okuldan ya da işten akşam saatlerinde apartman dairesine dönen bireylerin dinlenebilecek ve huzur bulacak oldukları balkonlarında paletlerin kasasını oluşturduğu koltukları, eşsiz bir dinlenme deneyimine temel oluşturacaktır. Ve aynı zamanda, paletler üzerine yerleştirilecek olan dolgulu minderlerin satın alınması ya da yaptırılması, balkon için ayrı bir koltuğun satın alınmasından çok daha ekonomik bir seçenek olacaktır.

Balkonlarda kullanacağınız mobilyalar, balkon keyfinizi dahada arttırabilir. Bu nedenle özellikle koltuk seçimine dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Bazen en basit bir mobilya bile balkonunuzu daha estetik görülmesine neden olacaktır. Birbirinden şık balkon koltuğu modelleri makalemizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

balkonda bilgisayar kullanımı

Güneşli bir bahar sabahını yalnızca uzanıp dinlenerek geçirmek değil, aktif olarak çalışıp gerekli olan tempoyu yakalamak isteyen kişiler de kendilerinde verimli şekilde değerlendirebileceklerdir. Balkon korkuluğuna yerleştirilecek olan ahşap platform, taşınabilir ve çıkartılabilir bir masa görevi üstlenmektedir. Masa kısmına yerleştirilebilecek olan bilgisayar, kitap, tablet gibi eşyalar, balkonun ve açık havanın tazeleyici etkisinin destekleyici etkisi ile bireylere ilham ve çalışma azmi kazandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ