Dekor Şefi

Çardak Modelleri Mutlaka Görmeniz Gereken Tasarımlar

Çardak bilinen diğer adıyla kamelya özellikle sıcak yaz günlerinde birçok kişinin kurtarıcısı desek abartmış sayılmayız. Park, bahçe gibi alanlarda çardakta oturup bir şeyler yiyip, içip eş dostla sohbet etmek hepimize iyi gelir.

Müstakil bir eviniz varsa ya da apartman olarak bahçenize çardak yaptırmak istiyorsanız Baahus, Tekzen, Koçtaş ve İKEA gibi markaların birbirinden farklı çardak modelleri bulunmaktadır. Bu çardak çeşitleri arasından en sık tercih edilenleri incelemek gerekirse;

Ahşap Çardak

Ahşap Çardaklar: En çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Ahşabı dilerseniz doğal renginde kullanabilir dilerseniz de farklı renkleri tercih edebilirsiniz bu tamamen size kalmış.

Yarı Açık Çardak

Yarı Açık Çardaklar: Çardakların genellikle üst tarafları kapalı olurken yan tarafları açıktır. Fakat yarı açık çardak modelini bir salon gibi düşünebilirsiniz. 2 yanı açık 2 yanı kapalı olan yarı çardak modelleri dekoratif olarak da oldukça talep görmektedir.

Estetik Çardak

Estetik Çardaklar: Çardak denince aklımıza gelen modellerden farklı olarak özellikle havuz başı ve teraslar için birçok estetik çardak modeli bulunmaktadır. Bu çardak modelini genel hatlarıyla siz tasarlayabilirsiniz. Gayet şık perdeler ve koltuk takımıyla birlikte bir çardaktan çok evin şık bir köşesi görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Basit Çardak

Basit Çardak

Basit Çardaklar: Bazı durumlarda kendi çardağınızı kendiniz kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. El işiniz bu tarz işlere yatkınsa üstte saydığımız modelleri dahi kendiniz yapabilirsiniz. Fakat oldukça pratik bir şekilde çardak yapmak da mümkündür. Evinizin verandasında kullanmak için tamamen kendinizin zevkine göre kumaşlar seçebilir bu kumaşlarla oluşturmuş olduğunuz perdelerle verandanın etrafını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Dilerseniz oluşturmuş olduğunuz bu çardağın içine puf koltuklar, masa ve sandalye koyarak tamamen kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Taş Çardak

Taş Çardaklar: Bu tarz modelleri pek görmeye alışık değiliz fakat son zamanlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Ahşap, ağaç türleri kullanılarak yapılan malzemelerdense taş alanın işlenerek çardak formuna getirilmesi artık sıklıkla tercih edilmektedir ve kendisine has oldukça şık bir havası bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bu gibi çardak modellerini dilerseniz hazır alabilir dilerseniz de kendiniz yapabilirsiniz. Çardak fiyatları da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Fiyatları hakkında net bir bilgi söylemek doğru olmayacaktır çünkü hangi modeli istediğinize göre bu fiyatlamak bilgisi değişecektir. Fakat ortalama bir çardak istiyorsanız 3000-5000 lira gibi bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu fiyatlar çardağın büyüklüğü, kişilerin model seçimine göre çok daha uygun olabileceği gibi bu fiyatların bir tık üstünde de olabilir. Ayrıca bahçelerde kullanılmasına sıklıkla rastlanan pergola modellerini düşünebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ