Dekor Şefi

İlham Alabileceğiniz 4 Farklı Harika Genç Odası Takımları

İlham Alabileceğiniz 4 Farklı Harika Genç Odası Takımları

Genç odalarını şık ve gençlerin dilinden anlayan bir şekilde donatmak adına başvurulabilecek en kesin yöntemler, çeşitli markalar tarafından hazırlanan genç odası takımları olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Takımlar içerisinde yer alan ünitelerin renk, boyut ve doku uyumları ve bütünlükleri, bir genç odasından beklenen tüm beklentileri yerine getirirken diğer taraftan ortaya nefes kesici bir oda tasarımının çıkartılmasına imkan vermektedir.

blank

Oda içerisindeki bir duvarın kullanılması ile genç odasında gereksinim duyulabilecek tüm ünitelerin odaya yerleştirilmesine imkan tanıyan model, küçük ve işlevsel yapısı sayesinde küçük alanların en iyi şekilde değerlendirilmesine imkan sağlan modellerden biri haline gelmektedir. Duvara sabitlenerek kullanılabilen çalışma masası ile karyola arasında kalan sehpa, hem komodin görevini üstlenmekte hem de uzun yapısı sayesinde proje ya da açık kitapların yerleştirilebilecek olduğu uygun sehpa yüzeyini sağlamaktadır. Görsel anlamda beyaz rengin hakim olduğu takımı zenginleştirmek adına çalışma koltuğu, karyolanın gövde ve başlık kısmı ile kitaplık bölmelerinde yer yer hardal sarısına yer verilmiş olup bu model için, hardal sarısından daha farklı renklere de ulaşılabilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

blank

Gökdelen dairesinin iç açısı manzarasında olduğu gibi genç odasının hakim olduğu açık renkler de kişilere iç rahatlatıcı enerji dalgaları göndermektedir. Bir köşesinden incelenen genç odası, pek de geniş olmayan ölçüleri ile reel genç odalarından pek de farklı bir yapıda değil. Odanın daha çekici hale getirilmesi bakımından duvarlara sabitlenen raflar; kitap, DVD’ ler, çalar saat, fotoğraf vb. detaylarla süslenmektedir. Yavrulu karyolada olduğu gibi karyolanın başlığı içerisinden de bir adet bölme dışarıya doğru çekilebilmekte ve genç odası bu noktada gerçek çekici ve işlevsel yüzünü göstermektedir. Yalın bir kitaplık ve duvara sabitlenen çalışma masası ile tamamlanan genç odası takımında dikkat edilen unsur, çok fazla karşıt renge yer verilmemiş olmasıdır.

blank

Genç odası takımının oda tasarımı üzerindeki etkisi kadar oda içerisinde, duvarlarda yer alan aksesuarların da belirli bir değişim gücü olduğunu gösteren örnekte ekseriyetle beyaz ve diğer açık tonlara yer verilmektedir. Üst katında yatak ve alt katında çalışma masası yer alan ranza, üretiliş amacını tam anlamıyla yerine getirmektedir ve bireylere geniş bir yatak alanı sağladığı gibi geniş bir masa imkanı da sunmaktadır. Duvarlardaki resim, tablo ve yazı tahtasının dokuları ve çerçeveleri, duvara asılı olan lamba şeridi ile perdeye asılan yıldızların beyaz ışıkları, odanın açık renkler üzerinde yükselen tasarımını taçlandırmaktadır.

blank

Geniş bir karyola ve hemen karşısında yer alan LCD TV’ nin verecek olduğu heyecan ve tatmin duygusu, örnekteki modelin harika bir model olarak değerlendirilmesi için yeterli olabilecektir. Duvara gömülü ve oldukça kompakt yapıda tasarlanan çalışma masası, kitaplık ve kıyafet dolabı, odanın iç hacminin geniş tutulması üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Çalışma masasının bölümü de kıyafet dolabında olduğu gibi kapaklara sahiptir. Karyolanın yan taraflarında yer alan komodinler ve TV’ nin altında duvara sabit olarak kullanılan TV ünitesi, çalar saat, oyun konsolları, kumanda, telefon ve diğer eşyaların yerleştirilebilmesi adına uygun alanları sunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ