Dekor Şefi

5 Farklı Tasarımda Hazır Mutfak Modelleri

5 Farklı Tasarımda Hazır Mutfak Modelleri

Mutfakların aktif ve verimli bir şekilde kullanılabilmeleri adına ihtiyaç duydukları en önemli bileşenleri, mutfak dolapları ve diğer büyük mutfak eşyalarıdır. Mutfak dolapları, mutfağın kullanılabilecek olduğu alana göre özel sipariş üzerine satın alınabilecek olduğu gibi birçok yapı market ve internet sitesi üzerinde yer alan hazır mutfak ürünlerinden de faydalanarak mutfağın atıl alanı değerlendirilebilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Hazır mutfak modelleri doğal olarak belirli ölçüleri daha öncesinden belirlenmiş ve dolapları üretilmiş, hazır hale getirilmiş olan modeller olduğu için mutfak içerisinde kullanılabilecek alana uygun ya da bu ölçülere yakın ölçülerde hazır mutfak modelleri tercih edilmelidir.

hazır mutfak tezgahı

Duvarı boydan boya kaplayan ve içerisinde birçok dolap ve çekmece barındıran hazır mutfak modeli, doğal kahve tonları ile çekici siyahın bir araya getirildiği, tarz sahibi bir modeldir. Geniş banko alanı birçok işin aynı anda yönetilebilecek olduğu alanı sağlarken gömülü ocak ve lavabo yapısı, genel tasarımda pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

koçtaş hazır mutfak modelleri ve fiyatları

Bir başka hazır mutfak modeli, mutfağı ortadan ikiye ayıran kolondan buzdolabına kadar olan arayı kaplayan duvara sabit ve bankolu iki üniteden meydana gelmektedir. Fırınlı ocak için gerekli olan yerin açıkta bırakıldığı model bünyesindeki çok sayışa çekmece, dolap ve raf sayesinde mutfakta çalışan bireylerin hareket kapasitelerini arttırmakta, işlemlerin daha hızlı ve zevkli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Modelin koyu kahve ve krem gibi birbiriyle uyumlu iki renkte sunuluyor olması ve sol üst köşedeki kapakların kahve çekirdekleri, kahve fincanı ile zenginleştirilmesi, modelin yalnızca işlevsel boyuttan değil görsel anlamda da tatmin edici bir ürün olmasını sağlamaktadır.

koçtaş hazır mutfak modelleri ve fiyatları

 

Hazır mutfak modelleri, hızlı ve kullanışlı alternatifler sunarken diğer taraftan da modellerin, bireylerin görsel ve estetik kaygılarını karşılayacak niteliklere sahip şekilde sunulmaktadır. Görselde  yer alan hazır mutfak modeli, kapaklarında yer alan cilalı mor ve beyaz tonlarının harika uyumu sayesinde insanların zihninde ahududulu bir yaş pastayı andıran imgelerin oluşmasına dahi imkan tanımaktadır. Daha fazla örnek için mürdüm rengi mutfak dolapları yazımıza bakabilirsiniz. Minimal mutfak tasarımlarında oldukça yüksek fayda görülecek olan hazır mutfak modeli, yeterli sayıda dolap ve çekmeceyi bünyesinde barındırmaktadır.

hazır amerikan mutfak modelleri

Hazır mutfak modelleri mutfakta sağlanması gereken temel ihtiyaçların karşılanmasında hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır. Belirli ölçülerde daha öncesinden üretilip hazır hale getirilen hazır mutfak modellerinin daha işlevsel kılınması mümkün olmakla birlikte örnekte yer alan çoklu çekmece modeli bu zenginleştirme işlemlerine örnek olarak gösterilebilecektir. Bir diğer yazımız olan ilham verici mutfak modelleri makalemize de göz atmalısınız. Satın alınacak olan hazır mutfak modellerinde şekilde gibi eklentilerin bulunuyor olmasına dikkat edilmeli, yoksa bile satın alınan ürünlere bu ve benzeri eklentiler uygulanabilmelidir.

hazır mutfak modelleri ve fiyatları

Değerlendirilebilecek olan alanın sınırlı olduğu mutfaklar için son derece uygun olan örnekteki model, üstte ve altta toplamda dört adet dolap ve çelik lavabo, banko birimlerinden meydana gelmektedir. Hemen yanına yerleştirilen bulaşık makinesi ve üzerindeki ocakla birlikte bir mutfakta sahip olunması gereken her şeyin bir araya getirildiği model, apart tarzı evlerde, küçük apartman dairelerinde ve ofislerde kullanmak için oldukça uygun ölçülere ve tarza sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ