Dekor Şefi

Banyo Duvar Kağıdı Modası 4 Farklı Model

Banyo Duvar Kağıdı Modası 4 Farklı Model

Duvar kağıtları ile mekanları güzelleştirmek, boya ile oluşturulması son derece güç ve zaman alıcı olan manzaraları duvarlara aktarmak uzun yıllardır kullanılan bir tekniktir. Genellikle evin yatak odası ya da oturma odasına, bazı ofislerde duvar kağıtlarına, genel tasarımı zenginleştirmek ve etkileyici bir görünüm kazanmak açısından bu işlemler uygulanmaktadır. Bir süredir devam eden ve banyoda uygulanan duvar kağıdı modası, evin her yerinde olduğu gibi banyoda da değişik ve ayırt edici bir tasarım elde etmek isteyen kişilerin başvurdukları yöntemler arasında gelmektedir. Banyo içinde yer alan mobilyalar ve eşyaların rengine, kesim ve genel tarzına göre uygulanacak olan duvar kağıtları, tasarımın bütünüyle başka bir anlam kazanmasını sağlayabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Duvar kağıtlarının ne kadar su geçirmez malzemeden yapılması ya da bazı su geçirmez malzemelerle kaplı olmaları onları sudan korusa da suyun eksik olmadığı banyolarda, lavabonun alt kesimleri, duş kabini ya da küvetin etrafı gibi alanların duvar kağıdı yerine yine fayans ve benzeri malzemelerle donatılması gerek hijyen ve temizlik gerekse duvar kağıtlarının uzun ömürlü kullanımı açısından daha uygun olacaktır.

blank

Banyonun genelinde siyah altıgen fayansların yer aldığı örnekte, bireylerin belki de dirsek hizasından başlayan duvar kağıtları, içerisinde bir gölette toplanmış flamingoları resmetmektedir. Flamingoların canlı pembe rengini ve suyun mavimsi tonları, eskitme yönteminden faydalanarak sarı ve sarının farklı tonlarında kağıt üzerine aktarılmaktadır. Genel tasarıma bakıldığı zaman, siyah fayansların üzerinde desen ve görsel bakımından zengin eskitme görselin oldukça uygun bir seçim olduğu söylenebilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

blank

İçerisindeki mobilyalar, kapı kasası ve vazoya kadar neredeyse tüm eşyaların kırmızı renge sahip olması, duvarların da kırmızı bir duvar kağıdı ile kaplanması için iyi bir fırsat oluşturmuş gibi duruyor. Duvarları kaplayan zebra desenli duvar kağıdı, banyo içindeki tüm unsurların yalın kırmızı tonlarında olmasının önüne geçmekte ve banyoya ihtiyacı olan çeşidi, zenginliği sağlamaktadır. Tasarımı daha zengin göstermek ve kişilerin farklı zevk ve ihtiyaçlarına karşılık vermek için zebralar yerine başka sıra dışı hayvan ya da çiçek, gezegen görselleri ya da farklı bir duvar kağıdı rengi de uygulanabilir.

blank

Banyonun tüm kesimlerini değil, su ve su buharıyla fazla temas etmeyen kesimlerinin duvar kağıdı ile kaplanması ile de farklı bir tasarım ve zengin bir görünüm elde edilebilmektedir. Birbiri ardına uzayıp giden kaktüslerin yer aldığı duvar kağıdı modelinin, standart çiçek ve hayvan desenlerinin aksine duvara uygulanabilecek akla gelmeyen ve farklı bir fikir olduğu söylenebilir. Yalnızca klozet ve rezervuarın arkasına uygulanan duvar kağıdı yerini banyonun geri kalanında fayans ve benzeri yapı malzemelerine bırakmaktadır.

blank

Banyoda uygulanabilecek farklı duvar kağıdı fikirlerinden biri de banyoda eğer varsa pencerenin etrafını pencerenin çerçevesini de içine alacak şekilde duvar kağıdı ile çerçevelemek olacaktır. Bu çerçeveleme işlemi aynı şekilde ayna ya da duvara sabit durumda bulunan diğer mobilya ve eşyalar için de yerine getirilebilecektir. Bu uygulama bir nevi, banyoda duvar kağıdı uygulamasından memnun kalacak mıyım ya da banyoya duvar kağıdı yakışacak mı şeklinde bir deneme aşaması olarak da yerine getirilebilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ