Dekor Şefi

Balkon Koltuklari İçin İlginç Fikirleri

Balkon Koltuklari İçin İlginç Fikirleri

Evlerin en çekici ve havadar olan kesimleri bağlamında neredeyse herkes balkon seçeneğinde fikir birliğine varacaktır. Çeşitli ölçülerde, büyüklük ve genişlikte olan balkonların en iyi şekilde dekore edilmesi ve eşyalarla donatılması, burada geçirilen zamanın rahat ve dinlendirici olmasında büyük önem taşımaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Balkonun yapısına, eldeki malzemelere ve kişilerin zevklerine göre buralarda kullanılacak olan koltukların şekli ve türü değişebilecektir. Örneğin alanı dar olan balkonlarda daha çok kapanabilir modeller düşünülürken daha geniş olan modellerde puf döşemesi olan, kişilerin uzanmasına imkan tanıyan ya da diğer geniş ölçülü koltuk modelleri tercih edilebilecektir.

blank

Forklift araçlarının üst üste dizili eşyaları taşımasında zemin olarak kullanılan ahşap paletler, evin ve başka mekanların tasarımında da bir zemin, bir iskelet olarak kullanılabilmektedir. Örnekte görüldüğü üzere üst üste getirilen iki adet palet ve üzerine yerleştirilen minderlerle iki kişilik bir koltuk elde edilebilmiştir. Minderler ayrı ayrı küçük iki parça şeklinde yerleştirilebilecek olduğu gibi sırt ve oturak kısmını kaplayacak tek bir minder kullanımı da tercih edilebilecektir. Benzer farklı balkon koltuk fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

blank

Yukarıdaki modelin daha geniş balkonlar için uygulanabilecek olan versiyonu olup yan yana getirilen paletlerle ortaya şık bir köşe takımı çıkartılmaktadır. Paletlerin altına sabitlenen tekerlekli ayaklar sayesinde koltuklar bir miktar yükseltilmiş ve mobiliteleri arttırılmıştır. Aynı şekilde sandık ve diğer ahşap malzemelerden üretilen diğer tabure ve sehpa üniteleri de köşe koltuk takımının birer üyesi konumuna gelmiştir.

blank

Yeterli alanın bulunduğu balkonlarda vakit kaybetmeden satın alınması ve balkona yerleştirilmesi gereken koltuk modellerinden rahat modeller, metal ayakların hasır iple sarmalanması ve uzun minderlerin döşeme olarak kullanılması ile ortaya çıkartılmaktadır. Kişilerin farklı eğimlerle ayarlayabildikleri koltuğun sırt kısmı, gerek güneşlenme gerek kitap okuma ve benzeri aktiviteler sırasında en rahat ve uygun konumun elde edilmesine imkan tanımaktadır. Özellikle hafif esintili bir günde balkonda uzanarak dinlenmek, bireyler üzerinde doğa terapisi etkisi uyandıracaktır.

blank

Orta ölçekli balkonlarda uygulanabilecek olan model, balkonun bir kenarından başlayan ahşap bankların diğer köşeye kadar uzatılması ile ortaya çıkartılmaktadır. Modellere yakından bakıldığı zaman doğal ahşap dokuları, desen ve vernikleri fark edilebilecektir. Her bir bankın ön yüzünde bulunan kulplar, bankların aynı zamanda birer depolama alanı, bir sandık görevinde de kullanılabilmelerine imkan tanımaktadır. Yağış, nem ve direkt güneş ışığı görmeyen alanlarda oldukça başarılı bir depolama ve oturak alanı olarak kullanılabilecektir. Farklı birkaç balkon dekorasyon fikirlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

blank

Standart bir koltuk kalıplarında olmayıp bireylerin evdeki malzemeler ya da dışarıdan satın alabilecek oldukları hazır minder ve süngerlerle ortaya çıkartabilecek oldukları model, yerden çok fazla yüksek olmamakla birlikte minderlerin sağlamış olduğu yumuşak alanlar ile rahat ve dinlendirici bir deneyim sağlamaktadır. Zeminin hemen üzerine konumlandırılan minderler, birkaç minder üst üste gelecek şekilde dizilir ve rahat bir oturma alanı elde edilir. Minderlerin üst üste değil, zemine yan yana sıralanmaları ile son derece rahat ve konforlu bir yatak elde edilebilecektir.

blank

Doğal ahşap desenleri ve coşkulu renklerin balkonlarını canlı bir ruha büründürmesini isteyen kişilerin hoşlanabilecek olduğu modeller, tamamen ahşap malzeme kullanılarak üretilen tekli koltuklardan oluşmaktadır. Vişneçürüğüne yakın kırmızı tonu, ayrı ayrı yerleştirilen üç koltuğun balkonun en göze batan ve çekici parçası olmasını sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak bu modellerin üzerine de uygun ölçülerde minder geçirilebilir ve daha rahat bir oturma alanı elde edilebilir. Sitemide bulunan balkon dekorasyon örnekleri yazısına da mutlaka bakın.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ