Dekor Şefi

6 Farklı Yemek Odası Takımı Fikirleri

6 Farklı Yemek Odası Takımı Fikirleri

Yemek odalarının temiz, bütün ve tek bir parçadan oluşurmuşçasına görünmesi, kimi zaman bireylerin odanın tasarımına hayran kalmalarını sağlamaktadır. Yemek odası takımları bu noktada, oda içerisinde bir bütünlük ve görsel bir ahenk oluşması için başvurulabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Yemek odası takımlarının yapımında kullanılan malzeme, odanın bürünecek olduğu havanın ana belirleyici unsurunu oluşturmaktadır.

Hayatında çok fazla teferruata yer vermek istemeyen, fazla eşya ve fazla abartılı tasarımlar yerine yalın tasarımları yeğleyen ve aynı şekilde yaşamaktan hoşlanan kişiler için saf ve yalın bir tasarım örneği. Uzun ve sekiz sandalyenin rahatlıkla yerleştirilebildiği beyaz yemek masası, kırmızı sandalyelerle uyumlu bir birliktelik ortaya koymaktadır. Konsol olarak kullanılan duvara sabit ünite, yemek servisi için gerekli eşyaların yerleştirilebilmesi için yakın ve pratik bir alan oluşturmaktadır. Açık renk eşya ve duvarların renklendirilmesi ve ortama canlılık kazandırılması için kullanılan görsel, fazla renk geçişi ve çeşitliliğinin olmadığı, genellik lacivertin tonlarının yer aldığı bir buzdağı görselidir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Standart ışıltılar ve parlak yüzeylerin vermiş olduğu standartlıktan kurtulmak ve farklı, daha doğal ve samimi bir dokunuşa ihtiyaç duyan kişiler için önerilebilecek olan yemek odası takımı, boyayla gizlenmemiş, parlak cilalı dokusu altından doğallığının coşkusunu yansıtan ahşap malzemeden üretilmektedir. Yemek masası etrafına yerleştirilen bank ve sandalyeler, daha ilk başta standart kalıbın dışına çıkılmasını sağlamaktadır. Takım içerisinde yer alan vitrin ve içerisindeki gümüşlük ünitesi, yemek anlarında kullanılacak olan malzemelerin kolaylıkla masaya yerleştirilmesine olanak tanımaktadır.

Akdeniz esintilerinin hakim olduğu yemek odası takımı, Akdeniz sahillerindeki birbirine paralel olan yapıların ekseriyetle beyaz olan açık renklerini yemek odalarına kadar taşımaktadır. Masa ve sandalyelerin yapımında kullanılan ahşap doku özellikle belirgin şekilde bırakılarak takımın doğallığının ana unsur olarak göz önünde bulundurulması sağlanmaktadır. Sandalyelerin dokusuna yakından bakılacak olursa, ahşap dokunun el işçiliği ile yontulduğu ve boyandığı, bu şekilde eşsiz bir kalıp ve takımın elde edildiği görülebilecektir.

Fazla misafiri olmayan, geniş bir yemek odasına ayıracak odası olmayan ve minimal bir yaşantı sürmekten hoşlanan kişiler için tarz sahibi, hatları ve şekli farkını ortaya koyan bir yemek odası takımı, Dört kişilik masa, koyu kahverengi ve doğal ahşap dokusunun cilalı yüzeyi sayesinde kompakt ve tarz sahibi bir duruş sergilemektedir. Yemek takımında kullanılan sandalyeler, koyu kahve döşemelerini çevreleyen beyaz ahşap doku ile takıma canlılık kazandırmaktadır. Yemek masası ile aynı tonları paylaşan ve takım içerisinde yer alan konsol, yemek servisinden önce masanın donatılması için gerekli olan malzemelerin masaya yakın tutulmasını sağlayacak uygun bir alan oluşturmaktadır.

Ülkemizde geniş ve gösterişli yemek odası takımları revaçtayken yurt dışında pazarda kendisine yer bulan daha kompakt, yalın ve gösterişten uzak modeller de yer almaktadır. Mutfak ya da yemek odası olarak da kullanılacak olan salona yerleştirilecek olan takım, hem fazla bir alan kaplamayacak hem de yemek yeme sırasında ayrı ve özerk bir yere sahip olunmasını olanaklı kılacaktır. Yüksek tabureler ve yuvarlak masanın metal ve ahşaptan oluşan dokusu ayrıca ortaya daha samimi ve sıcak bir tasarım, bir ortamın çıkartılmasını sağlamaktadır.

Üç parça yemek odası takımı olarak geçen modeller, kendi başına ya da yalnızca eşi, bir arkadaşı ile yaşayan kişilerin ihtiyacını görecek olan olanakları sağlarken ortak kullanım alanının daha akıllıca değerlendirilmesine de katkıda bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ