Dekor Şefi

4 Farklı Tasarımlı Lake Mutfak Dolapları

4 Farklı Tasarımlı Lake Mutfak Dolapları

Lake mutfak dolaplarının bu şekilde anılmalarının nedeni, ahşap yüzeylerinin lak-laka olarak anılan reçineli yapışkan madde ile kaplanması ve kurutulmasına dayanmaktadır. Farklı ahşap malzemeler kullanılarak üretilen mobilyaların dış yüzeylerinin bu işleme tabi tutulmasından sonra mobilyalar, su geçirmezlik, kolay temizleme, ekstra dayanıklılık gibi özellikler kazanmaktadır. Yalnızca mutfak mobilyaları lake mobilya ya da lake mutfak dolabı olarak anılmamakta, evin ya da yerleşkenin çeşitli kısımlarında kullanılan mobilyalarda da bu işlem uygulanabilir ve yukarıdaki çıktılar bu mobilyalar için de elde edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Mutfak dolabı yaptırırken renk ve malzemesine de dikkat etmelisiniz. Renk olarak tercihlerinizde önceki yazılarımızda olan mürdüm mutfak dolabı ve kapuçino mutfak renklerini inceleyebilirsiniz. Şimdi size 4 farklı lake mutfak dolabı paylaşacağız. Genelde beyaz lake mutfak dolabı modelleri tercih edilirken, gri lake mutfak dolabı çeşitleri de dikkatleri çekmiyor değil.

1. Güzel görünüme sahip parlak kırmızı lake mutfak dolabı

Kırmızı ve beyaz renklerinin hakim olduğu lake mutfak dolapları, yapıları gereği ışığı ve karşılarında yer alan görüntüyü yansıtmada oldukça başarılı olan mobilyalardır. Duvara sabit olarak kullanılan parçalarına ek olarak bankonun altına ve yanlarına yerleştirilen mutfak dolapları, koyu renk banko ve banko duvarındaki taş desenleri ile harika bir uyum ortaya koymaktadır. Örnekteki lake mutfak dolabı seti aynı zamanda ankastre mutfak setinin uygun olarak yerleştirilebilecek olduğu ölçülere de sahip olup hayati mutfak eşyalarının yerleştirilecek olduğu alanları da içerisinde barındırmaktadır.

2. Beyaz parlak lake mutfak dolabı ile güzel mutfaklar

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Lake mutfak dolabı modellerinde en çok tercih edilen açık renklerin başında gelen beyaz, dolapların hem her zaman parlak ve temiz görünmesini hem de mutfağın içindeki ışığın iyi şekilde yönetilebilmesini sağlamaktadır. Özellikle güneş ışığı yönünden çok zengin olmayan bir şehirde yaşayan kişiler, mutfaklarında beyaz lake dolaplarına yer vererek ışığın mutfakları içerisinde yansımasını ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacaklardır. Işığın iyi derecede yönetilebilmesi yalnızca belirli işlemlerin gerçekleştirilmesi için değil bireylerin daha ferah ve rahatlamış hissetmeleri için de önem taşımaktadır.

3. L şeklinde gri lake mutfak dolabı ilgi çekici

Turkuaz ve beyaz renklerinin hakim olduğu lake mutfak dolapları, dolapların kapaklarında ahşap malzeme yerine yalnızca cam ya da daha parlak bir malzemenin kullanılmış olduğu imajını çağrıştırmaktadır. Parlak dokusu ile göz alan lake dolaplar, siyah banko kısmı, siyah banko duvarı ve diğer koyu renk unsurlar ile başarılı bir birliktelik oluşturmaktadır. Mutfağın ölçülerine göre hazırlanan dolaplar L şeklinde mutfağın bir ucundan diğer ucuna kadar mutfağı kuşatmaktadır. Zaten oldukça parlak ve göz alıcı bir görünümü bulunan dolapların koyu renk olan banko kısmı aydınlatmak amacıyla dolapların alt taraflarına yerleştirilecek olan LED şeritleri ile farklı renk ve tonlarda yumuşak şiddetlerde bir aydınlatma sistemi elde edilebilecektir.

4. Dar alanlar için küçük beyaz lake mutfak modeli

Lake mutfak dolapları yalnızca büyük yapı marketleri ya da mobilya mağazalarında değil, Türkiye’ de faaliyet göstermekte olan BİM, A101 ya da ŞOK gibi mağazaların dönemsel satışlarıyla da tüketicilere sunulmaktadır. Mutfağın ölçülerine göre üretilen ve mutfağı kapsayan dolaplardan ziyade bireyse, küçük parçalardan oluşan bu mobilyalar, diğer modellere kıyasla fiyat bakımından tüketicilere oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Genellikle beyaz renklerde sunulan bu modeller, lake mutfak dolaplarının genelinde olduğu gibi parlak, kolay temizlenebilir yüzeyleri ile mutfaklarda işlevsel ve estetik anlamda ihtiyaç duyulan dokunuşu yerine getirmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ