Dekor Şefi

Birbirinden Güzel 4 Bebek Çocuk Odası Fikirleri

Birbirinden Güzel 4 Bebek Çocuk Odası Fikirleri

Ailenin en minik ve yeni üyelerinin vakitlerinin bir çoğunu geçirecek olduğu odaları, yani bebek odaları, aileleri için büyük öneme sahiptir. Bebeklerin henüz tam anlamıyla çevrelerindeki her detayı ve bilgiyi algılayamamalarına karşın odalarında uygulanan dekorasyonlar, aileler için önem taşımaktadır. Odaya yerleştirilecek olan sabit-sallanan beşikler, ranza ya da yatak modelleri, uzun uykusuz gecelerde anne ve babaların oldukça sık şekilde ziyaret edecekleri koltuklar, bebeklerin kıyafetlerinin yerleştirilecek olduğu dolaplar ve daha birçok unsur, bebek odalarının tasarımında rol oynamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bebek odasının tasarımı sırasında duvarların duvar kağıdı ile kaplanması, odanın genel tasarımı üzerinde büyük etki sahibi olacaktır. Kullanılacak olan duvar kağıdının rengi, üzerinde yer alan desenler ya da karakterler, ebeveynlerin zihinlerindeki oda tasarımını elde etmelerinde onlara oldukça yardımcı olacaktır. Diğer taraftan daha da uğraştırıcı olsa da alınan sonuçlar bakımından daha etkileyici olan, tüm duvarların ve tavanın boyanarak duvarların renklendirilmesi ve duvarlar-tavan üzerinde bulut(ya da başka desenler) desenlerinin oluşturulması, sonuç olarak ortaya harika tasarımların çıkartılmasını sağlayacaktır. Gökyüzünde olduğu gibi bulutların da ekseriyetle tavan bölgesinde toplanması, tasarımın gerçekliğe uygunluk açısından da güçlendirilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında her iki görselde de tüm bebek odalarında bulunan beşik, mama koltuğu, kıyafet ve bez dolabı, yetişkin koltuğu gibi üniteler yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bebeklerin kendileri gibi kullandıkları eşyaları da oldukça küçük boyutlarda olduğu için bu eşyaların depolanması, ortadan kaldırılması için kullanılan kıyafet dolapları, gerektiği gibi modifiye edilirse anne-babaların bebeklerinin bakımı sırasında üzerlerinden büyük bir yük kalkacaktır. Küçük ve aynı gruba giren eşyaların aynı kutu içinde saklanması, gerek bez, gerek çorap ya da atlet, diğer benzer çamaşırların hep aynı kutu içinde bir arada tutulması, kıyafetlerin askılıklar aracılığıyla kıyafet dolabına yerleştirilmesi, belirli bir kalıp ve düzenin oluşturulmasını sağlayacaktır.

Duvarlarında görsellerin bulunduğu başka bir bebek odası modelinde desen olarak doğmakta ya da batmakta olan bir güneş, üzerinde karlar olan dağlar arkasında konumlandırılmıştır. Dağların üzerinde yer alan küçük üçgen şeklindeki yıldızlar gibi tavanda yer alan avize modeli de bir ay ya da güneş olarak değerlendirilebilecektir. Perde, gece lambası, bebek beşiği ve kıyafet dolabı gibi ünitelerin aynı renk tonları ve desenlerde olması, halının bu desen ve renkleri açan ve zenginleştiren bir yapıda olması genel tasarımın artı puan almasını sağlamaktadır. Duvarların bu şekilde boyanması ve odanın bu şekilde düzenlenmesi sayesinde bebeklerin ilerleyen dönemlerde odalarının farkına varmaya başladıkları süre boyunca odalarından oldukça zevk alacak olmalarıdır.

Oda içerisinde kullanılan renklerin çeşitliliğine önem verilerek odaları birer gökkuşağı haline getirmek elbette mümkün olacaktır. Tabandan başlayarak tavana kadar ulaşan ve dalların üzerine denk getirilmiş olan kuş kafesleri ile etkileyici bir görünüme sahip olan ağaç deseni, odanın tasarımını etkileyen ana unsurlar arasında gelmektedir. Perdeler üzerine iliştirilen çiçek ya da gezegen rozetleri, benzer hafif materyaller, bebek ve çocukların bu unsurlara aşina olması ve onlara karşı bir merak unsurunun oluşturulması için etkili olabilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ